UYAP PORTALI VATANDAŞ GİRİŞİ

UYAP PORTALI VATANDAŞ GİRİŞİ

UYAP; ulusal yargı ağı projesinin kısaltılmış halidir. Bu proje sayesinde daha adil, daha etkin, daha şeffaf, daha verimli bir adalet mekanizması oluşacaktır. Bu proje vatandaşlar, avukatlar, kurumlar ve barolar için büyük kolaylıklar sağlamaktadır. E-Devlet sisteminin hayatımıza kattığı kolaylıklardan biri de UYAP hizmetleridir. Adalet Bakanlığı kapsamına giren UYAP hizmetlerinden biri olan UYAP portalı vatandaş girişini nasıl yapacağınızı biz size açıklayacağız.

UYAP Portalı Vatandaş Girişi Nasıl Yapılır?

UYAP portalı vatandaş girişi için elektronik imzanızın yada mobil imzanızın olması gerekir. Elektronik imza için anlaşmalı olan özel şirketlere başvurabilirsiniz. Ancak mobil imza almanız sizin açınızdan daha kolaydır. AVEA yada TURKCELL operatörlerine giderek aylık belirli bir ücret karşılığında mobil imzanızı edinebilirsiniz.

UYAP portalı vatandaş girişi için elektronik imzanızı yada mobil imzanızı edindikten sonra yazımızın sonunda size verdiğimiz linke tıklayınız. Karşınıza gelen sayfada kimliğinizi doğruladıktan sonra mobil imza veya elektronik imza kısmını seçiniz. Yönlendirildiğiniz sayfadaki işlemleri de tamamladıktan sonra UYAP portalı vatandaş girişinizi yapabilirsiniz.

UYAP Portalı Vatandaş Girişi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

Bir önceki yazımız olan UYAP PORTALI BARO GİRİŞİ başlıklı makalemizde baro girişi nasıl yapılır, e-devlet ve e-devlet uyap portalı hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


4 − = sıfır