UYAP PORTALI BARO GİRİŞİ

UYAP PORTALI BARO GİRİŞİ

Ulusal yargı ağı projesinin kısaltması olan UYAP; vatandaş, avukat, baro ve kurum açısından önemli bir yere sahiptir. UYAP’ın amacı, daha adil, güvenilir, hızlı, etik değerlere uygun, verimli bir yargı sisteminin oluşması, her türlü idari faaliyetlerin etkin ve hızlı bir biçimde yürütülmesi, tutarlı ve doğru bilgilerin mevzuatın tanıdığı yetkiler çerçevesinde kolay bir biçimde elde edilmesidir.

EDevlet kapsamında verilen UYAP hizmetlerinden UYAP portalı baro girişi için yapmanız gerekenleri biz size detaylı bir şekilde anlatacağız.

UYAP Portalı Baro Girişi Nasıl Yapılır?

  • UYAP portalı baro girişi için mobil imzanızın veya elektronik imzanızın olması şarttır. Mobil imzanız için AVEA veya Turkcell bayilerine giderek aylık belli bir ücret karşılığında alabilirsiniz. Elektronik imzanızı da anlaşmalı özel şirketlerden alabilirsiniz. İki E-Devlet girişi türünden birini aldıktan sonra UYAP portalı baro girişi için aşağıdaki İnternet adresine tıklayınız.
  • Karşınıza gelen sayfada “Kimliğimi Şimdi Doğrula” kısmına tıkladıktan sonra mobil imza veya elektronik imza kısmına tıklayınız. Yönlendirildiğiniz sayfada gereken işlemleri yaptıktan sonra UYAP portalı baro girişinizi yapabilirsiniz.

UYAP Portalı Baro Girişi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

Bir önceki yazımız olan UYAP PORTALI AVUKAT GİRİŞİ başlıklı makalemizde e-devlet, e-devlet girişi ve e-devlet uyap portalı avukat girişi hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


+ bir = 5