UYAP PORTALI AVUKAT GİRİŞİ

UYAP PORTALI AVUKAT GİRİŞİ

UYAP Nedir?

Ulusal yargı ağı projesi anlamına gelen UYAP, Adalet Bakanlığı kapsamına giren bir projedir. Bu proje ile amaçlanan vatandaşların mağduriyetini engellemek, yargı sistemine hız kazandırmak, yargı sisteminin işleyişini, doğruluğunu ve güvenirliğini en üst düzeyde sağlamaktır. UYAP projesi hem avukata hem baroya hem kuruma hem de vatandaşa yöneliktir.

E-Devlet sistemi ile UYAP’ın hizmetlerine rahat bir şekilde ulaşabilirsiniz. Adalet Bakanlığı UYAP hizmetleri kapsamına giren UYAP portalı avukat girişini nasıl uygulamanız gerekiyor biz size anlatacağız.

UYAP Portalı Avukat Girişi Nasıl Yapılır?

UYAP portalı avukat girişi için mobil imzanızın veya elektronik imzanızın olması gerekir. Mobil imza için GSM operatörlerine gitmeniz gerekmektedir. Aylık belli bir ücret karşılığında mobil imzanızı alabilirsiniz. Elektronik imzanızı da anlaşmalı özel şirketlerden alabilirsiniz. İkisinden birine sahip olduktan sonra UYAP portalı avukat girişi için yazımızın sonunda size vermiş olduğumuz linke tıklayınız. Karşınıza gelen sayfada kimliğinizi doğrulayınız ve mobil imza ya da elektronik imza kısmına tıklayınız. Gerekli işlemleri yaptıktan sonra UYAP portalı avukat girişinizi yapabilirsiniz.

UYAP Portalı Avukat Girişi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

Bir önceki yazımız olan ADLİ SİCİL BELGE DOĞRULAMA başlıklı makalemizde adli sicil belge doğrulama, adli sicil kaydı ve adli sicil kaydı doğrulama hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


beş + 4 =