TÜRK MESLEK SÖZLÜĞÜ

TÜRK MESLEK SÖZLÜĞÜ

EDevlet projesi hayata geçirildiğinden beri yaşamımız kolaylaşmıştır. Bu sistem sayesinde kamu kurum ve kuruluşlarında yapacağınız devletle ilgili işlemleri İnternet üzerinden yapabilirsiniz. Böylelikle devlet dairelerinde uzun sıralar beklemiyor ve zaman kaybetmiyorsunuz. E-Devletin sağladığı kolaylıklardan biri de İŞKUR kapsamına giren türk meslek sözlüğüdür. Türk meslek sözlüğü, meslek unvanlarının özetlenmiş meslek tanımlarını ve meslek kodlarını kapsayan bir sözlüktür.

Türk Meslek Sözlüğüne Nasıl Ulaşırsınız?

Türk meslek sözlüğü için gerekli olan şeyler T.C. kimlik numaranız ve E-Devlet şifrenizdir. Eğer edevlet şifresine sahip değilseniz size en yakın bir PTT şubesine giderek nüfus cüzdanınızla birlikte başvuruda bulunabilirsiniz. Başvurunuz sonucunda 2 TL karşılığında şifrenizi alabilirsiniz. Şifrenizi aldıktan sonra aşağıdaki işlemleri lütfen sırasıyla uygulayınız.

  • İlk olarak yazımızın sonunda size vermiş olduğumuz İnternet adresine tıklayınız.
  • Karşınıza gelen sayfada “Kimliğimi şimdi Doğrula” kısmına tıkladıktan sonra diğer sayfada “E-Devlet Şifresi” kısmına tıklayınız.
  • Son olarak T.C kimlik numaranızla birlikte şifrenizi giriniz ve gönder butonuna tıklayınız.
  • Bu işlemleri tamamladıktan sonra türk meslek sözlüğüne ulaşabilirsiniz.

Türk Meslek Sözlüğü İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

Bir önceki yazımız olan İŞKUR'A OLAN BORCU SORGULAMA başlıklı makalemizde e-devlet, e-devlet işkura olan borcu sorgulama ve e-devlet şifresi hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


2 × = iki