TAPU HARÇ SORGULAMA

TAPU HARÇ SORGULAMA

Tapu harcı demek sattığınız veya aldığınız bir mülkiyet için tapu müdürlüğünde yapılması gereken işlemlerin karşılığında ödenmesi gereken para demektir. Bu harcı mülkiyet sahibi ve tapu sahibi olmak isteyenler ödemek zorundadır. Ödemedikleri takdirde tapu işlemleri durdurulmaktadır.

Satın alacağınız mülkiyetin tapu harcının ne kadar olduğunu merak ediyorsanız bağlı bulunduğunuz belediyeye gidip başvuru yapabileceğiniz gibi E-Devlet sistemi ile de tapu harç sorgulama yapabilirsiniz. Biz size İnternet üzerinden tapu harç sorgulamanızı nasıl yapacağınızı detaylı bir şekilde anlatacağız.

Tapu Harç Sorgulama Nasıl Yapılır?

Tapu harç sorgulaması için yazımızın sonunda size vereceğimiz İnternet adresine lütfen tıklayınız. Karşınıza gelen sayfada harç sorgu numaranızı veya e-ödeme seri numaranızı girdikten sonra “Birim” kısmına sürücü belgesinin bağlı olduğu birimi seçiniz ve sorgula butonuna tıklayınız. Harç sorgu numaranızın 8, e-ödeme seri numaranızın 12 haneden oluşması gerektiğine lütfen dikkat ediniz. Bu işlemleri eksiksiz yaptığınız takdirde satın almak istediğiniz mülkiyetin tapu harç sorgulamasını rahatlıkla yapabilirsiniz.

Tapu Harç Sorgulama İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


beş + = 8