TAPU BİLGİLERİ SORGULAMA

TAPU BİLGİLERİ SORGULAMA

EDevlet sistemi hayatımıza girdiğinden beri artık çoğu işlemimizi İnternet üzerinden yapabilmekteyiz. Bu işlemlerden bir tanesi de tapu bilgileri sorgulamadır. Ev satacaksanız ya da alacaksanız tapu bilgilerine ihtiyaç duyarsınız. Tapu bilgileri için bulunduğunuz ilin Tapu ve Kadastro Müdürlüklerine giderek işlem yapabilirsiniz. Ancak tapu bilgileri sorgulama için devlet dairelerinde sıra beklemek istemiyorsanız E-Devlet üzerinden bu işleminizi yapabilirsiniz. Biz size edevlet üzerinden tapu bilgileri sorgulamayı nasıl yapacağınızı anlatacağız.

Tapu Bilgileri Sorgulama Nasıl Yapılır?

E-Devletten yapacağınız tüm işlemleriniz için edevlet şifrenizin olması gerekir. Bu şifreye sahip olmak için bir PTT şubesine nüfus cüzdanınızla birlikte giderek başvuruda bulunmalısınız. Başvurunuz dahilinde size 2 TL karşılığında bir E-Devlet şifresi verilecektir. Şifrenizi aldıktan sonra aşağıdaki işlemleri lütfen sırayla yapınız.

 • Öncelikle yazımızın sonunda size verdiğimiz İnternet adresine lütfen tıklayınız.
 • Yönlendirildiğiniz sayfada kimliğinizi doğrulayınız ve karşınıza gelen sayfadan E-Devlet şifresi kısmına seçiniz.
 • T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi de yazdıktan sonra gönder butonuna tıklayınız.
 • Bütün bu işlemleri eksiksiz bir şekilde yaptıktan sonra tapu bilgileri sorgulama işleminizi tamamlamış olursunuz.

Tapu Bilgileri Sorgulama İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

Bir önceki yazımız olan TAPU HARÇ SORGULAMA başlıklı makalemizde e-devlet, e-devlet tapu harç sorgulama ve edevlet hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

 1. abdullah mert diyor ki:

  tapu bilgilerimi görmek istiyorum

  1. Sümeyye Arslan diyor ki:

   Yandaki linke tıkladıktan sonra kimliğimi şimdi doğrula butonuna tıklayınız. Daha sonra işleminizi yapmaya devam edin. https://www.turkiye.gov.tr/tapu-bilgileri-sorgulama

Yorum Yaz


− 3 = üç