TAHSİS TALEP VE BEYAN TAAHHÜT BELGESİNİN VERİLMESİ

TAHSİS TALEP VE BEYAN TAAHHÜT BELGESİNİN VERİLMESİ

EDevlet sistemi hayatımıza girdiğinden bu yana devletle alakalı işlerimiz kolay hale gelmiştir. Bu işlemler kamu kurum ve kuruluşlarında yapacağınız işlemlerdir. E-Devlet üzerinden yapacağınız işlemlerden bir tanesi de tahsis talep ve beyan taahhüt belgesinin verilmesidir. Yapacağınız kısa bir işlemle tahsis talep ve beyan taahhüt belgenizi devlet dairelerinde uzun sıralar beklemeden online bir biçimde alabilirsiniz.

Tahsis Talep ve Beyan Taahhüt Belgesinin Verilmesi Nasıl Yapılır?

  • Tahsis talep ve beyan taahhüt belgesinin verilmesi işleminiz için Edevlet şifrenizin olması gerekir. Bir şifreye sahip değilseniz size en yakın bir PTT şubesine giderek nüfus cüzdanınızla birlikte başvuruda bulunabilirsiniz. Başvurunuzun sonucunda 2 TL ödeyerek şifrenizi alabilirsiniz.
  • Şifrenizi aldıktan sonra yazımızın sonunda size vermiş olduğumuz İnternet adresine tıklayınız. Karşınıza gelen sayfada Kimliğimi Şimdi Doğrula kısmına daha sonra E – Devlet Şifresi kısmına tıklayınız. Son işlem olarak T.C. kimlik numaranızla birlikte edevlet şifrenizi giriniz ve gönder butonuna tıklayınız. Tüm bu işlemleri tamamladıktan sonra tahsis talep ve beyan taahhüt belgesinin verilmesi işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Tahsis Talep ve Beyan Taahhüt Belgesinin Verilmesi İşlemi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

Bir önceki yazımız olan GSS TESCİL KAYDI SORGULAMA başlıklı makalemizde e-devlet, e-devlet gss tescil kaydı sorgulama ve e-devlet şifresi hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. fadime diyor ki:

    Sifremiz olmadan edevlete kayıt olabilirmiyiz

    1. Sümeyye Arslan diyor ki:

      Fadime Hanım siteye kaydolma gibi bir durum yoktur. Sadece işlemlerinizi şifresiz bir şekilde halledebilirsiniz. Yanda verdiğimiz linke tıklayabilirsiniz. https://esgm.sgk.gov.tr/Esgm/

Yorum Yaz


5 − = bir