SSK SORGULAMA

SSK SORGULAMA

SSK sorgulamanız sayesinde sigortanızın yatıp yatmadığını, yatıyorsa ne kadar ücret üzerinden yattığını, ne zamandan beri yattığını kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Bu işlem şifresiz ve E-Devlet şifresiyle olmak üzere iki yolla yapılır.

Şifresiz SSK Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

SSK sorgulama işlemi internet üzerinde şifresiz bir şekilde yapılmaktadır. İşlem için öncelikle aşağıdaki linke tıklamanız gerekmektedir. Ardından açılan sayfada, sizden istenilen bilgileri eksiksiz olarak girmeniz ve sorgula butonuna basmanız yeterlidir. Sorgulama butonuna bastıktan sonra aktarıldığınız sayfada prim günlerinizle alakalı bilgiler bulunmaktadır. Sağ tarafta bulunan menü içerisinden ‘Hizmet Bilgisi’ sekmesi altında bulunan ‘Hizmet Bilgisi 4A’ seçeneğine tıklayarak SSK sorgulamanıza ulaşabilirsiniz.

Şifresiz SSK Sorgulama İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

E-Devlet Şifresi İle SSK Sorgulama Nasıl Yapılır?

E-Devlet şifresi ile sorgulama yapabilmek için EDevlet şifrenizin olması gerekir. Eğer bir şifreye sahip değilseniz herhangi bir PTT şubesine, nüfus cüzdanınızla birlikte giderek başvuru yapabilirsiniz. Başvurunuz sonucunda 2 TL gibi küçük bir miktarla şifrenizi alabilirsiniz. Şifrenizi aldıktan sonra aşağıdaki işlemleri sırasıyla uygulayınız.

  1. İlk olarak yazının sonunda size verdiğimiz linke tıklayınız.
  2. Açılan sayfada “Kimliğimi Şimdi Doğrula” kısmına, daha sonra “E-Devlet Şifresi” kısmına tıklayınız.
  3. Daha sonra T.C. kimlik numaranızla birlikte şifrenizi giriniz ve gönder butonuna tıklayınız.
  4. Tüm bu işlemlerden sonra SSK sorgulamanızı yapabilirsiniz.

E-Devlet Şifresi İle SSK Sorgulama İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

Bir önceki yazımız olan SSK GECİKME ZAMMI başlıklı makalemizde gecikme zammı hesaplama, sgk ve sgk gecikme zammı hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


4 − = iki