SSK SİCİL NO ÖĞRENME

SSK SİCİL NO ÖĞRENME

SSK sicil numaranızı öğrenmek artık çok kolay. Sicil numaranızı öğrenmeniz emekli maaşı hesaplamada, kurum ve kuruluşlarda yapacağınız işlemlerde gereklidir. SSK sicil no öğrenme işleminizi E-Devlet üzerinden E-Devlet şifresiyle ve E-SGM üzerinden şifresiz olarak yapabilirsiniz. Biz size iki farklı şekilde de nasıl yapacağınızı anlatacağız.

Şifresiz SSK Sicil No Öğrenme Nasıl Yapılır?

11 Aralık 2011 tarihinden itibaren kimlik bilgilerinizle sicil numaranızı öğrenebilirsiniz. Aşağıdaki işlemleri madde sırasıyla uygulayınız.

  1. Aşağıda sizin için verilen SSK sicil no öğrenme linkine tıklayınız.
  2. Açılan sayfada uyruğunuzu seçiniz.
  3. T.C. vatandaşıysanız T.C. kimlik numaranızı, nüfusa bağlı olduğunuz ili, cilt numaranızı ve doğum yılınızı giriniz. Güvenlik kodunu girdikten sonra sorgula butonuna tıklayınız. Ardından karşınıza gelen sayfada “Tescil Kaydı Tespiti” sekmesine tıklayınız. SSK sicil no öğrenme için sekmenin altında yer alan “Tescil Kaydı Tespiti 4A” seçeneğine tıklayınız ve işleminizi tamamlayınız.
  4. Yabancı bir ülkede ikamet etmekteseniz yabancı uyruğunu seçiniz. T.C. kimlik numaranızı giriniz, doğum yılınızı seçiniz ve ikamet tezkere numaranızı giriniz. Daha sonra güvenlik kodunu doğrulayıp sorgula butonuna tıklayınız. Bu işlemlerden sonra SSK sicil no öğrenme işleminizi tamamlayınız.

Şifresiz SSK Sicil No Öğrenme İçin TIKLAYINIZ!

E-Devlet Şifresiyle SSK Sicil No Öğrenme Nasıl Yapılır?

E-Devlet üzerinden yapacağınız bu işlem için şifrenizin olması şarttır. E-Devlet şifreniz yoksa herhangi bir PTT şubesine giderek 2 TL karşılığında şifrenizi alınız. Şifrenizi aldıktan sonra yazının sonunda size verilen linke tıklayınız. Açılan sayfada kimlik doğrulamanızı yapınız. Daha sonra T.C. kimlik numaranızla birlikte edevlet şifrenizi girip sisteme giriş yapınız. Sisteme giriş yaptıktan sonra SSK sicil no öğrenme işleminizi tamamlayınız.

E-Devlet Şifresiyle SSK Sicil No Öğrenme İçin TIKLAYINIZ!

Bir önceki yazımız olan SSK EMEKLİ MAAŞ SORGULAMA başlıklı makalemizde e-devlet 4a emekli aylık bilgisi, e-devlet üzerinden ssk emekli maaş sorgulama ve emekli aylık bilgisi 4a hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


× 5 = on