SSK RAPOR PARASI NE ZAMAN YATAR?

SSK RAPOR PARASI NE ZAMAN YATAR?

SSK Rapor Parası Nedir?

SSK rapor parası herhangi bir sebepten ötürü, iş göremez halde olan kişinin SGK‘dan aldığı paradır. Kişi bu para yardımıyla bir süre yaşamını idame ettirebilir. Kişinin bu paradan faydalanabilmesi için çalıştığı kurumda sigortalı olarak çalışma koşulu aranmaktadır. Bir diğer koşul ise kişi rapor parasından faydalanabilmek için rapor parası almadan önceki 90 gün için prim ödemesi yapmalıdır. Bu durumlar dışında SSK rapor parası alınamaz.

SSK Rapor Parası Ne Zaman Yatar?

SSK rapor parası ne zaman yatar sorusunun cevabı aynı başlıklı yazımızın altında yer almaktadır. SSK rapor parası sizin başvurunuzu yaptığınız tarihten itibaren toplamda bir ay içerisinde incelenir. Daha sonra ise sonuçlanır. Eğer ki SSK rapor parası almaya hak kazandıysanız SSK rapor paranız Ziraat Bankalarına yatar. SSK rapor parası ne zaman yatar diyorsanız yazımızın altında yer alan linke tıklayınız.

SSK rapor parası ne zaman yatar linkine tıkladıktan sonra yapmanız gereken bazı işlemler bulacaksınız. Şu şekilde işlemleri anlatalım:

  1. “T.C. Kimlik numarası” kısmını kimlik bilginize göre yazınız.
  2. “Nüfus İl” kısmını uygun şekilde seçiniz.
  3. Cilt numaranızı ilgili kısma yazınız. Daha sonra “Doğum Yılı” kısmını doldurunuz.
  4. Verilen güvenlik kodunu da sisteme girdikten sonra “Sorgula” seçeneğine tıklayınız.

SSK Rapor Parası Ne Zaman Yatar Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!

Bir önceki yazımız olan SSK RANDEVU SORGULAMA başlıklı makalemizde randevu sorgulama, sgk randevu sorgulama ve ssk hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


sekiz − = 4