SSK PRİM SORGULAMA

SSK PRİM SORGULAMA

SSK prim sorgulama,  internet üzerinden kolay ve hızlı bir şekilde yapılan bir işlemdir. Bu işlem hem E-Devlet sistemi üzerinden şifreyle, hem de E-SGM üzerinden şifresiz bir şekilde yapılabilmektedir. Kurum ve kuruluşların gelişen teknolojiye ayak uydurmaları sayesinde bu tür sorgulama işlemleri için artık gereksiz yere sıra beklemek zorunda kalmıyorsunuz. Size ayrı ayrı başlıklar halinde SSK prim sorgulama işleminin nasıl yapıldığını anlatacağız. Aşağıda vermiş olduğumuz bilgileri dikkatlice okumanızı tavsiye ederiz.

Şifresiz olarak SSK Prim Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır ?

Şifresiz olarak SSK prim sorgulama işlemi 21 Aralık 2011 tarihinden itibaren uygulanmaya konmuş bir işlemdir. Bu işlem için yazının altında size vermiş olduğumuz linke tıklayarak işleminizi başlatabilirsiniz. Sizden istenilen bilgilere doğru ve eksiksiz şekilde cevap verdiğiniz taktirde SSK prim sorgulama işleminiz başarıyla gerçekleşecektir.

 • İlk olarak vermiş olduğumuz linke tıklayınız.
 • T.C kimlik numaranızı giriniz.
 • Nüfusa kayıtlı olduğunuz ili seçiniz.
 • Cilt numaranızı ve doğum yılınızı giriniz.
 • Güvenlik kodunu doğrulayarak sorgula butonuna basınız.

İşte tüm bunlardan sonra şifresiz olarak SSK prim sorgulama işleminiz tamamlanmış olacaktır.

Şifresiz Olarak SSK Prim Sorgulama İçin TIKLAYINIZ !

E-Devlet Şifresiyle SSK Prim Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır ?

Bu sistemde işlem yapabilmeniz için öncelikle bir E-Devlet şifresine ihtiyacınız vardır. Eğer şifreniz yoksa bir PTT şubesine giderek şifre için başvuruda bulunabilirsiniz. Sizden istenilen 2 TL ücreti ödedikten sonra şifrenizi öğrenebilirsiniz.

Şifrenizi aldıktan sonra E-Devlet sistemi üzerinden SSK prim sorgulama işlemini başlatmanız mümkündür. İlk olarak size vermiş olduğumuz linke tıklayınız. Daha sonra kimliğimi şimdi doğrula kısmını geçiniz ve E-Devlet şifresi ile giriş bölümüne tıklayınız. Açılan sayfada T.C kimlik numarası ve E-Devlet şifresi alanlarını doğru bir şekilde yazınız ve sisteme giriş butonuna basınız.

Bu uygulamaların ardından E-Devlet şifresiyle SSK prim sorgulama işleminiz tamamlanmış olacaktır.

E-Devlet Şifresiyle SSK prim Sorgulama İçin TIKLAYINIZ !

Bir önceki yazımız olan SSK 4A HİZMET DÖKÜMÜ başlıklı makalemizde 4a, 4a hizmet dökümü ve hizmet dökümü hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

 1. Songül Yürüten diyor ki:

  e devlet sifremi kullanamıyorum

  1. Sümeyye Arslan diyor ki:

   Yeni bir şifre almanız gerekmektedir.

Yorum Yaz


− 1 = bir