SSK BORÇ SORGULAMA

SSK BORÇ SORGULAMA

SSK borç sorgulama işleminizi günümüzde iki şekilde yapmanız mümkündür. Daha önceden bu işlemi sadece E-Devlet üzerinden E-Devlet şifreniz ile yapabiliyorken artık internet üzerinden şifresiz olarak da yapabilirsiniz. Yukarıda da belirttiğimiz gibi SSK borç sorgulama işlemini iki koldan yapabilirsiniz.

Şifresiz SSK Borç Sorgulama İçin Yapılması Gerekenler

Bu işlem 15 Aralık 2011 tarihinde uygulamaya girmiştir. Daha önceleri sadece E-Devlet üzerinden yapılan bu uygulama günümüzde daha rahat ve kolay bir hal almıştır. Şifresiz olarak SSK sorgulama işlemi için sizden bazı bilgiler istenecektir. Bu bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde tamamladıktan sonra sorgulama işleminiz başarıyla tamamlanacaktır. Sizden istenen bilgiler sırasıyla; uyruk, T.C kimlik no, nüfus il, cilt no ve doğum yılıdır. Bu bilgileri eksiksiz bir şekilde yazdıktan sonra aşağıdaki güvenlik kodunu da giriniz ve sorgula butonuna basınız. Bu işlemlerin ardından SSK borç sorgulama işleminiz tamamlanmış olacaktır.

Şifresiz Olarak SSK Borç Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ

E-Devlet Şifresi İle SSK Borç Sorgulama İçin Yapılması Gerekenler

  • SSK sorgulama işlemi her ne kadar şifresiz olarak yapılsa da E-Devlet şifresiyle de yapılmaya devam etmektedir. Bu uygulama da internet üzerinden hızlı ve kolayca yapılan bir uygulamadır. Şifresiz SSK borç sorgulama işleminde olduğu gibi burada da sizden bazı bilgiler istenecektir. Aşağıda vermiş olduğumuz linke tıklayarak SSK sorgulama işlemini başlatabilirsiniz.
  • Sizden istenen bilgiler sırasıyla T.C kimlik numaranız ve E-Devlet şifrenizdir. Bu bilgileri girdikten sonra gönder butonuna basarak işleminizi başarıyla gerçekleştirebilirsiniz.

E-Devlet Şifresi İle SSK Borç Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ !

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


× dört = 8