SINIR GEÇİŞ SORGULAMA

SINIR GEÇİŞ SORGULAMA

E-Devlet projesiyle birlikte yaşamımızdaki çoğu işlem kolaylaşmıştır. Bu sistem sayesinde kamu kurum ve kuruluşlarında yapacağınız birçok işlemi İnternet üzerinden yapabilirsiniz. Böylelikle devlet dairelerinde büyük uğraşlar vermiyor ve zamanınızı boşa harcamıyorsunuz. E-Devletin sağladığı kolaylıklardan biri de Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın sınır işlemleri kapsamına giren sınır geçiş sorgulamadır. Sınır geçiş sorgulamanızı nasıl yapacağınızı biz size detaylı bir biçimde anlatacağız.

Sınır Geçiş Sorgulama Nasıl Yapılır?

Sınır geçiş sorgulama işleminiz için edevlet şifrenizin olması gerekir. E-Devlet şifresine sahipseniz yazımızın sonunda size verdiğimiz İnternet adresine girerek şifreniz ve T.C. kimlik numaranızla sorgulamanızı yapabilirsiniz.

Ancak EDevlet şifreniz yoksa bir PTT şubesine giderek nüfus cüzdanınızla birlikte başvuruda bulununuz. Başvurunuz sonucunda 2 TL karşılığında şifrenizi alabilirsiniz. Şifrenizi aldıktan sonra sınır geçiş sorgulama için aşağıdaki işlemleri lütfen sırasıyla uygulayınız.

  • Öncelikle yazımızın sonunda size verdiğimiz İnternet adresine tıklayınız.
  • Karşınıza gelen sayfada kimliğinizi doğrulayınız.
  • Doğrulamayı yaptıktan sonra E-Devlet şifresi yazan bölümü seçiniz.
  • Yönlendirildiğiniz sayfada T.C. kimlik numaranızı ve şifrenizi girip, gönder butonuna tıklayınız.
  • Bu işlemleri tamamladıktan sonra sınır geçiş sorgulamanızı yapabilirsiniz.

Sınır Geçiş Sorgulama İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

Bir önceki yazımız olan İADESİ ZORUNLU GEÇİŞ BELGESİ SORGULAMA başlıklı makalemizde e-devlet, e-devlet iadesi zorunlu geçiş belgesi sorgulama ve e-devlet şifresi hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


dört × 4 =