SINAV GİRİŞ BELGESİ SORGULAMA

SINAV GİRİŞ BELGESİ SORGULAMA

Mesleki yeterlilik belgesi için kişiler sınava girmek zorundadırlar. Bu sınav sonucunda mesleki yeterlilik belgesi alıp alamayacakları belli olur. Tabi bu sınav içinde başvuru yapmaları gerekir. Sınava gireceğiniz yeri öğrenmek için Edevlet ve mesleki yeterlilik işlemleri kapsamında bulabileceğiniz sınav giriş belgesi sorgulama işlemi ile sınav yerinizi öğrenebilirsiniz. Biz size bu işlemi nasıl yapacağınızı anlatacağız.

Sınav Giriş Belgesi Sorgulama Nasıl Yapılır?

Sınav giriş belgesi sorgulama işleminiz için gereken şeyler T.C. kimlik numaranız ve E-Devlet şifrenizdir. Her vatandaşın T.C. kimlik numarası bellidir ancak edevlet şifresini başvuru sonucunda alabilirsiniz. Başvuru için bir PTT şubesine gitmeniz yeterlidir. Başvurunuzun sonucunda 2 TL ödeyerek şifrenizi alabilirsiniz. Şifrenizi aldıktan sonra sınav giriş belgesi sorgulama için aşağıdaki işlemleri lütfen sırasıyla yapınız.

  1. Öncelikle size verdiğimiz İnternet adresine tıklayınız.
  2. Karşınıza gelen sayfada “Kimliğimi Şimdi Doğrula” kısmına, yönlendirildiğiniz sayfada da “E-Devlet Şifresi” kısmına tıklayınız.
  3. Son olarak T.C. kimlik numaranızla edevlet şifrenizi giriniz ve gönder butonuna tıklayınız.
  4. Bu işlemleri tamamladıktan sonra sınav giriş belgesi sorgulama işleminizi yapabilirsiniz.

Sınav Giriş Belgesi Sorgulama İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

Bir önceki yazımız olan MESLEKİ YETERLİLİK BELGESİ SORGULAMA başlıklı makalemizde e-devlet, e-devlet mesleki yeterlilik belgesi sorgulama ve e-devlet şifresi hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


4 − = üç