SGK’DAN HAMİLELERE MÜJDE!

SGK’DAN HAMİLELERE MÜJDE!

Anne Adaylarını Sevindirecek Haber!

SGK 2014 yılı için annelere müjdeli haberi verdi! Yapılan açıklamada , 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu’nun 16. maddesine göre analık sigortasından SSK ve BAĞ-KUR kapsamında olanlara her çocuk için 103 TL emzirme ödeneği verilmesi kararlaştırıldı. Daha önceden emzirme ödeneğinin alınması için hamilelik esnasında başvuru gerekmekteydi. Bu şart kaldırıldı ve SGK yeni bir açıklama getirdi.

SGK’dan yapılan açıklamanın devamı ise; “Emzirme ödeneklerinin daha kısa sürede ilgililere ödenebilmesini sağlamak amacıyla Sosyal Güvenlik Kurumları Harcama Belgeleri Yönetmeliğinde yapılan düzenleme ile artık emzirme ödeneği verilmesinde aranan yazılı talep şartı kaldırıldı” şeklinde oldu. Yeni güncellemeye göre emzirme ödeneği Kimlik Paylaşım Sistemi üzerinden tespit edilecek ve herhangi bir yazılı belge istenmeden sigortalılara ödenecektir.

Bir önceki yazımız olan İŞÇİLER AYNI KPSS PUANIYLA YENİDEN TERCİH YAPABİLİR Mİ? başlıklı makalemizde aynı kpss puanı, işçiler aynı kpss puanıyla yeniden tercih yapabilir mi ve işçilerin kpss derdi hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


− sekiz = 1