SGK SORGULAMA

SGK SORGULAMA

SGK sorgulama günümüzde internet üzerinden şifresiz olarak yapılabilmektedir. Bu uygulama önceleri sadece E-Devlet üzerinden E-Devlet şifresi ile yapılırken yeni çıkan yasada tekrar düzenlenmiş ve şifresiz halini almıştır. SGK sorgulama işlemi günümüzde hem E-Devlet şifresi ile hemde şifresiz olarak iki ayrı koldan yapılabilmektedir.

Bu işlemler sırasında sizden bazı kişisel bilgileriniz istenecektir. Şifresiz SGK sorgulama yapmak istiyorsanız T.C kimlik numaranız ile E-Devlet üzeriden sorgulama yapmak istiyorsanız E-Devlet şifreniz ile işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Şifresiz Olarak SGK Sorgulama Nasıl Yapılır?

SGK sorgulama işleminizi biraz sonra aşağıda size vereceğimiz linke tıklayarak halledebilirsiniz. Bu işlem sırasında sizden, sadece sizin bilebileceğiniz kişisel bilgiler istenecektir. Bu bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde girdikten sonra işleminizi başarıyla gerçekleştirmiş olacaksınız. Bu bilgiler sırasıyla; uyruğunuz, T.C kimlik numaranız, nüfusa kayıtlı olduğunuz il, cilt numaranız ve doğum yılınızdır. Bu bilgileri girdikten sonra aşağıdaki güvenlik kodunu da eksiksiz bir şekilde yazınız ve sorgulama butonuna basınız.

Ayrıca ESGM üzerinden SSK sorgulama işlemlerinizin yanı sıra hizmet dökümü, emeklilik aylık bilgisi, 4c bilgileri de sorgulanabilir.

Şifresiz Olarak SGK Sorgulama İçin TIKLAYINIZ !

E-Devlet Şifresi İle SGK Sorgulama Nasıl Yapılır?

SGK sorgulama işlemini E-Devlet şifrenizi kullanarak da yapmanız mümkündür. Bu işlem de internet üzerinden hızlı ve kolay bir şekilde halledilebilmektedir. Bu işlem sırasında sizden bazı bilgiler istenecektir. Bu bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde girmeniz, SSK sorgulama işleminizin tamamlanması için yeterlidir. Sizden istenilen T.C kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi girip gönder seçeneğine basmanız yeterli olacaktır.

E-Devlet Şifresi İle SGK Sorgulama İçin TIKLAYINIZ !

Bir önceki yazımız olan SGK ASKERLİK BORÇLANMASI başlıklı makalemizde askerlik borçlanması, askerlik borçlanması nedir ve SGK askerlik borçlanması hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. serpil diyor ki:

    Bilecik devlet hastanesinde özel güvenlik elemanıyım henüz kadro olmadıgı için raporluların yerine çalışıyorum ve sadece çalıştıgım saat kadar sigortam yatırılıyor ve çalışmadıgım zamanlarda ise sigorta çıkışım istifa olarak gösteriyorlar sizce bu yasal mı?

    1. admin diyor ki:

      Serpil Hanım sizi böyle önemli bir konuda eksik veya yanlış yönlendirmek istemeyiz, bu yüzden ALO 170′i ararsanız kesin bir sonuca ulaşabilirsiniz.

Yorum Yaz


6 − = bir