SGK RAPOR SORGULAMA

SGK RAPOR SORGULAMA

Çeşitli hastalık ve kazalardan dolayı kişinin iş göremez hale gelmesi durumunda çalışanlar rapor almaktadır. Sosyal Güvenlik Kurumu rapor almış kişilerin çalışamadıkları günlerin maddi karşılığı olan ücreti herhangi bir mağduriyet yaşamamaları için ödemektedir. Rapor parasını alabilmek için belli kriterlerin yerine getirilmesi gerekmektedir. Öncelikle rapor parası alacak kişinin sigortalı olması gerekmektedir. Ayrıca rapor tarihinden itibaren önce 3 aylık priminin yatmış olması gerekmektedir. Bu kriterleri yerine getirdikten sonra rapor parasını Ziraat Bankası’ndan alabilmektedir.

Rapor parasından 2 gün kesinti yapılarak miktar hesaplanmaktadır. Bu nedenle rapor gün sayısının en az 3 gün olması gerekmektedir. Aksi takdirde rapor parası alınamaz. SGK rapor sorgulama işleminizi internet üzerinden kolayca yapabilirsiniz. E-Devlet şifresi ve E-SGM sistemi üzerinden olmak üzere iki şekilde sorgulama yapılabilmektedir. Şimdi sizlere SGK rapor sorgulama işlemlerinin nasıl yapıldığını anlatacağız alt başlıkları takip ediniz.

E-Devlet Şifresi İle SGK Rapor Sorgulama Nasıl Yapılır?

SGK rapor sorgulama için öncelikle bir E-Devlet şifrenizin olması gerekmektedir. Eğer şifreniz yoksa size en yakın PTT şubesinden 2 TL karşılığında temin edebilirsiniz. Daha sonra adımları takip ediniz.

  • Aşağıda verdiğimiz linke tıklayınız.
  • Açılan sayfada T.C. kimlik numaranızı eksiksiz bir şekilde giriniz.
  • Daha sonra E-Devlet şifrenizi giriniz.
  • Son olarak giriş butonuna basarak SGK rapor sorgulama işleminizi tamamlayınız.

E-Devlet Şifresi İle SGK Rapor Sorgulama İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

Şifresiz SGK Rapor Sorgulama Nasıl Yapılır?

SGK rapor sorgulama işlemini E-Devlet şifresi ile yapabileceğiniz gibi E-SGM sistemi üzerinden şifresiz olarak da yapabilirsiniz. Aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

  • Öncelikle aşağıda verdiğimiz linke tıklayınız.
  • Uyruk seçiminizi yaparak sisteme giriş yapınız.
  • T.C. kimlik numaranızı ve nüfusa kayıtlı olduğunuz ili giriniz.
  • Daha sonra doğum yılınızı ve cilt numaranızı giriniz.
  • Güvenlik kodunu doğrulayarak sorgula butonuna basınız.
  • Bu işlemlerle SGK rapor sorgulama işleminiz tamamlamış olacaksınız.

Şifresiz SGK Rapor Sorgulama İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

Bir önceki yazımız olan SGK MEDULA başlıklı makalemizde medula, medula doktor ve medula eczane hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


− üç = 4