SGK RAPOR PARASI

SGK RAPOR PARASI

SGK rapor parası, herhangi bir sebepten dolayı hastalanıp iş göremez hale gelen bireyin işe gelemediği dönemde mağdur olmaması için Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından verilen paradır. Rapor aldığınız gün kadar rapor parası alırsınız. Rapor parası alabilmek için 3 günden fazla rapor almış olmanız gerekmektedir. Çünkü üç günden az olan rapora para verilmemektedir. SGK rapor parası hesaplanırken, Sosyal Güvenlik Kurumu raporlarını üzerinden 2 günlük kesinti yapmaktadır. Yapılan iki günlük kesinti haricindeki rapor paranızı alabilirsiniz.

Şifresiz SGK Rapor Parası Sorgulama Nasıl Yapılır?

SGK rapor paranızı şifresiz olarak E-SGM sayfası üzerinden sorgulayabilirsiniz. Bunun için ilk olarak yazının sonundaki linke tıklayınız. Açılan sayfada sizden TC kimlik numaranız, doğum tarihiniz, cilt numaranız ve nüfus iliniz istenecektir. Kimlikteki bilgilerinize bakarak dikkatli bir şekilde sorgulama butonuna tıklayınız. Açılan sayfanın sağ kısmında bulunan iş göremezlik ödeme kısmından hem SSK için hem de Bağ-Kur için ödeme görme 4a/4b seçeneğine tıklayarak SGK rapor parası sorgulama işlemini gerçekleştirmiş olacaksınız.

Şifresiz SGK Rapor Parası Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

E-Devlet Üzerinden SGK Rapor Parası Sorgulama

E-Devlet üzerinden işlem yapabilmek için şifreye ihtiyacınız olacak, Şifreyi PTT şubelerinden 2 TL karşılığında edinebilirsiniz. Şifrenizi aldıktan sonra yazının sonunda verdiğimiz linke tıklayınız. Kimlik doğrulama işleminizi gerçekleştiriniz. TC kimlik numaranız ve şifreniz ile birlikte sisteme giriş yap butonuna tıklayınız. Açılan sayfadan 4a/4b rapor parası sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

E-Devlet Üzerinden SGK Rapor Parası Sorgulama İşlemi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

Bir önceki yazımız olan SGK EMEKLİLİK SORGULAMA başlıklı makalemizde 4a emeklilik sorgulama, 4b emeklilik sorgulama ve 4c emeklilik sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


üç × = 21