SGK RAPOR GİRİŞİ

SGK RAPOR GİRİŞİ

SGK Rapor Girişi Nedir?

Bir iş yerinde sigortalı olarak çalışan kişinin herhangi bir sebepten dolayı rapor alma durumunda SGK rapor girişinin yapılması gerekmektedir. Rapor girişi yapılan kişilere Sosyal Güvenlik Kurumu raporlu olduğu günlerde SGK rapor parası ödemesi yapmaktadır.

SGK Rapor Girişi Nasıl Yapılır ?

Rapor giriş işlemleri işveren tarafından internet üzerinden yapılmaktadır. SGK rapor girişi yapmak isteyen işverenler öncelikle yazının sonunda verilmiş olan linke tıklamaları gerekmektedir. Daha sonra açılan sayfada kullanıcı adı ve şifre bilgilerini girdikten sonra giriş butonuna basmaları gerekmektedir. SGK rapor girişini yaptıktan sonra çıkan sayfada rapor giriş işlemi yapılmakta olan çalışanın sigorta bilgilerini ve rapor girişinin yapılmasına neden olan durumu yazmanız gerekmektedir. İşverenler, rapor almış çalışanların rapor sürelerini çalışamazlık ekranına raporun bitiş tarihinden itibaren 5 iş günü içerisinde yapmaları gerekmektedir. SGK rapor girişi yapmayan işverenlere asgari ücretin yarısı kadar para cezası uygulanmaktadır.

SGK Rapor Girişi işlemleri İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

Bir önceki yazımız olan SGK E-VİZİTE başlıklı makalemizde sgk, sgk e-vizit ve sgk e-vizite hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


3 × = yirmi bir