SGK RANDEVU ALMA

SGK RANDEVU ALMA

Sağlık kurum ve kuruluşlarından faydalanmak istediğiniz zaman randevu almak durumundasınızdır. Yani istediğiniz zaman gidip istediğiniz doktoru görme imkanınız yoktur. SGK randevu alma işleminizi üç farklı şekilde yapabilirsiniz. Bunlar şunlardır;

  1. Telefonla SGK randevu alma,
  2. Sağlık kurum ve kuruluşlarından SGK randevu alma,
  3. İnternet aracılığıyla SGK randevu alma

Üç farklı şekilde de nasıl randevu alacağınızı size detaylı bir biçimde anlatacağız.

Telefonla SGK Randevu Alma Nasıl Yapılır?

ALO 182 telefon numarasını tuşlayarak istediğiniz zamana, istediğiniz doktordan randevu alabilirsiniz. ALO 182′den randevu alırken randevu alınacak kişinin T.C. kimlik numarasının olması gerekmektedir. Aksi takdirde randevu almanız mümkün değildir.

Sağlık Kurum ve Kuruluşlarından SGK Randevu Alma Nasıl Yapılır?

Randevu almak istediğiniz kuruma gittikten sonra randevu alacağınız birimi seçiniz ve o birimin danışma bölümüne gidiniz. Danışma bölümüne gittikten sonra randevu almak istediğiniz doktoru seçiniz. Randevu almaya giderken randevuyu alacağınız kişinin T.C. kimlik numarasını götürmeyi unutmayınız.

Ayrıca gittiğiniz gün içerisinde randevu almak istiyorsanız mesai saatlerinin ilk dakikalarında gitmenizi öneririz. Aksi takdirde randevu sayısı dolmuş olabilir ve o güne randevu alamazsınız.

İnternet Aracılığıyla SGK Randevu Alma Nasıl Yapılır?

İnternet aracılığıyla SGK randevu alma işlemi için aşağıdaki işlemleri sırasıyla uygulayınız.

  1. Yazımızın sonunda size verdiğimiz linke tıklayınız.
  2. Açılan sayfada iller kısmından randevu almak istediğiniz ili seçiniz.
  3. Daha sonra randevu almak istediğiniz sağlık kurumunu seçiniz ve “Randevu Al” butonuna tıklayınız.
  4. Yönlendirildiğiniz sayfada bu sisteme üyeyseniz T.C. kimlik numaranızı ve parolanızı girerek giriş yapınız. Ardından SGK randevu alma işleminizi tamamlayınız.
  5. Ancak bu sisteme üye değilseniz “Yeni Üye” butonuna basınız. Karşınıza gelen bölümde gerekli bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurunuz. “Kaydet” sekmesine tıkladıktan sonra sisteme üye olmuş olacaksınız. Üye olduktan sonra T.C. kimlik numaranız ve parolanızla giriş yapınız. Açılan sayfada “Klinik, Klinik Yeri ve Hekim” seçeneklerini de doldurarak SGK randevu alma işleminizi tamamlayınız.

İnternet Aracılığıyla SGK Randevu Alma İçin TIKLAYINIZ!

Bir önceki yazımız olan SGK E-BİLDİRGE başlıklı makalemizde e-bildirge, e-bildirge girişi ve e-bildirge girişi nasıl yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


+ 3 = dört