SGK MEDULA

SGK MEDULA

Ülkemizde medula sistemini Sağlık Bakanlığı kurmuş ve yürürlüğe koymuştur. Bu merkezi sistem ile hastane, doktor, eczacı ve optik sahipleri sosyal güvencesi olan kişinin kayıtlarını ortak bir noktada görebilir. SGK medula sistemi doktor, eczacı ve optik sahibi arasında yapılan işlemlerde büyük kolaylık sağlamaktadır. Medula sistemini en aktif kullananlar eczacı ve optik sahipleridir.

SGK medula sistemi 3 başlık altında incelenebilir.

1-SGK Medula Eczane Sistemi

Medula eczane sistemini eczacılar kullanmaktadır. Medula sisteminde doktor hastaya kağıt üzerinde ilaç yazmak yerine ilacı bu sisteme kaydeder. Eczacı bu sistem ile kişiye gereken hizmeti verir. Ayrıca hastaya daha önce verilen ilaçların takibini yaparak gereksiz ilaç kullanımının önüne geçilmektedir. Bu ilaçlar SGK tarafından karşılanan ilaçlardır. SGK sisteme kaydedilen ilaçları takip eder ve ilaçlar için talep edilen ödemeleri yapmaktadır. SSK medula eczane sistemine giriş yapmak için aşağıdaki linke tıklayıp bilgilerinizi doldurmanız yeterli olacaktır.

SGK Medula Eczane Sistemi İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

2-SGK Medula Optik Sistemi

SGK medula optik sistemi eczane sistemine çok benzemektedir. Aradaki tek fark girilen reçeteler ve kullanan kişilerdir. Bu sisteme doktorlar optik reçetelerini girmektedir. Bu sayede optik sahipleri hizmet verirler. Yine eczacılar gibi SGK tarafından karşılanan gözlük ücretlerini bu sistem üzerinden almaktadırlar. Optik sistemine giriş yapmak için aşağıdaki linke tıklamanız gerekmektedir.

SGK Medula Optik Sistemi İçin Lütfen TIKLAYINIZ! 

3-SGK Medula Doktor Sistemi

SGK medula doktor sistemi bütün reçete yazan doktorlar tarafından kullanılmaktadır. Doktorlar bu sistem ile hastaya daha önce yazılmış ilaçları ve yapılan tanıları takip ederek daha sağlıklı teşhis koyabilmektedir. Doktor sistemi ile e-reçete girişi ve girilen reçetelerin takibi yapılmaktadır. Sosyal Güvenlik Kurumu önemli bir yeri olan ilaç harcamalarını bu sistem ile takip ederek birçok gereksiz harcamanın önüne geçmektedir. Bu online takip mekanizması yapılan işlerde oldukça kolaylık sağlamaktadır. Medula doktor sistemine giriş yapmak için aşağıdaki linke tıklayarak bilgilerinizi doldurunuz.

SGK Medula Doktor Sistemi İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

Bir önceki yazımız olan SGK VİZİTE başlıklı makalemizde e-vizite, e-vizite işlemi nasıl yapılır ve iş göremezlik raporu hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


× üç = 18