SGK HİZMET DÖKÜMÜ

SGK HİZMET DÖKÜMÜ

Sosyal Güvenlik Kurumu; SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı gibi kurumları bünyesinde toplamıştır. Bu sayede bu üç kurumdan birine bağlı olan kişiler, kurumla ilgili işlemlerini tek çatı altından yapabilirler. Aynı zamanda online olarak, tek bir internet sitesinden işlemlerinizi halledebilirsiniz. İnternet üzerinden yapabileceğiniz işlemlerden bir tanesi de SGK hizmet dökümüdür. SGK Hizmet dökümü iki şekilde yapılmaktadır.

Şifresiz Olarak SGK Hizmet Dökümü

Şifresiz olarak yapacağınız SGK hizmet dökümü için öncelikle yazının sonunda size verilmiş olan linke tıklayınız. Karşınıza gelen sayfada T.C. kimlik numaranızı, nüfusta kayıtlı olduğunuz ili, cilt numaranızı ve doğum yılınızı giriniz. Daha sonra güvenlik kodunu doğrulayınız ve sorgula butonuna tıklayınız. Açılan sayfada “Hizmet Bilgisi” sekmesine tıklayınız. Eğer SSK’ya bağlıysanız “Hizmet Bilgisi 4A” seçeneğine, Bağ-Kur’a bağlıysanız “Hizmet Bilgisi 4B” seçeneğine tıklayınız. Bu işlemleri tamamladıktan sonra SGK hizmet dökümünüzü sorgulayabilirsiniz.

SGK Hizmet Dökümü İçin TIKLAYINIZ!

E-Devlet Üzerinden SGK Hizmet Dökümü

E-Devlet üzerinden SGK hizmet dökümünüzü sorgulamak için EDevlet şifrenizin olması gerekir. Şifreniz yoksa bir PTT şubesine giderek başvuruda bulunabilirsiniz. Başvurunuzun sonucunda sizden 2 TL istenecektir. Bu ücreti ödeyerek şifrenizi alabilirsiniz.

Daha sonra aşağıdaki size verdiğimiz linklerden size uygun olanı seçiniz. SSK’ya bağlıysanız 4A, Bağ-Kur’a bağlıysanız 4B linkine tıklayınız. Açılan sayfada kimliğinizi doğrulayınız. Son olarak T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi girip, sisteme giriş yapınız.

4A Hizmet Dökümü İçin TIKLAYINIZ!

4B Hizmet Dökümü İçin TIKLAYINIZ!

Bir önceki yazımız olan SGK EVRAK TAKİBİ başlıklı makalemizde evrak takibi, sgk ve sgk evrak takibi hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


6 + dokuz =