SGK GÜN SORGULAMA

SGK GÜN SORGULAMA

Sosyal Güvenlik Kurumu’na bağlı sigortalı kişilerin emekli olabilmeleri için belirlenmiş gün sayısını doldurmaları gerekmektedir. Kaç gün daha çalışmaları gerektiğini SGK gün sorgulama işlemiyle öğrenebilirler. Kişi gün sorgulama işlemini E-Devlet şifresini kullanarak ve E-SGM sistemi üzerinden şifresiz olmak üzere  iki şekilde yapabilmektedir. Bu yazımızda sizlere iki şekilde de SGK gün sorgulama işlemini nasıl yapacağınızı anlatacağız. Alt başlıkları takip etmeniz yeterli olacaktır.

E-Devlet Şifresi İle SGK Gün Sorgulama Nasıl Yapılır?

Bu işlemi yapabilmek için şahsınıza ait E-Devlet şifrenizi bilmeniz gerekmektedir. Şifrenizi bilmiyorsanız size en yakın PTT şubesinden 2 TL ücret ödeyerek öğrenebilirsiniz. Daha sonra yazımızın altında vermiş olduğumuz linke tıklayarak sisteme giriş yapınız. Kimlik doğrulama işlemini tamamlayınız. Açılan sayfada T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi eksiksiz bir şekilde giriniz. Son olarak “Sisteme Giriş Yap” butonuna basarak 4A-4B-4C gün sorgulama işleminizi tamamlayınız.

E-Devlet Şifresi İle 4A SGK Gün Sorgulama İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

E-Devlet Şifresi İle 4B SGK Gün Sorgulama İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

E-Devlet Şifresi İle 4C SGK Gün Sorgulama İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

E-SGM Sistemi Üzerinden SGK Gün Sorgulama Nasıl Yapılır?

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından hizmete sunulan E-SGM uygulaması ile SGK gün sorgulama işlemini herhangi bir şifreye gerek duymadan sadece kişisel bilgilerinizi kullanarak yapabilirsiniz. Öncelikle aşağıda vermiş olduğumuz linke tıklayınız. Açılan sayfada uyruk seçiminizi yapınız. Daha sonra T.C. kimlik numaranızı ve nüfusa kayıtlı olduğunuz ili giriniz. Doğum yılınızı ve cilt numaranızı doğru bir şekilde giriniz. Son olarak güvenlik kodunu doğrulayarak 4A-4B gün sorgulama işleminizi tamamlamış olacaksınız.

E-SGM Sistemi Üzerinden SGK Gün Sorgulama İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

Bir önceki yazımız olan SGK RAPOR SORGULAMA başlıklı makalemizde e-devlet rapor sorgulama, rapor parası ve rapor parası sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


+ 9 = on