SGK GECİKME ZAMMI

SGK GECİKME ZAMMI

SGK gecikme zammı hesaplama işleminizi artık internet üzerinden vakit kaybetmeden hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. Sosyal Güvenlik Kurumu bu hesabı yapabilmeniz için SGK gecikme zammı hesaplama uygulamaları oluşturmuştur. Bu uygulama sayesinde SGK ‘ya prim borcu olan vatandaşlar ne kadar gecikme zammı ödeyeceklerini ve toplam tutarın miktarını öğrenebilmektedirler.

SGK gecikme zammı hesaplama ile ilgili olan kişilerin ,yaklaşık olarak ne kadar borçlarının oldukları ve bilgi edinebilmeleri ödemeleri gereken tutarın öğrenilmesi gibi konuların aydınlatılması amaçlanmıştır. SGK gecikme zammı hesaplama özel iş yerleri ve devlet dairelerine olan borç tutarlarının ayrı ayrı hesaplanabilmesi sağlanmıştır. Sosyal Güvenlik Kurumu tarafınca hazırlanmış olan bu uygulama borç tutarları ili ilgili hizmete sunulmuş olup kesin borç tutarı kurum tarafından hesaplanılmaktadır.

SGK Gecikme Zammı Nasıl Hesaplanır ?

  1. Gereken hesapların yapılabilmesi için borçlu olan vatandaşın borç tutarını ve bu borç tutarının hangi yıl ve aya ait olduğunu bilmesi gerekmektedir.
  2. Bunun dışında SGK zammı hesaplama uygulamasının doğru sonuç verebilmesi için belirtilen tarihlerde bulunan borç tutarının doğru ve net olarak bilinmesi ve uygulamada ki ilgili kısımlara doğru bir şekilde girilmesi gerekmektedir.
  3. Son olarak “HESAPLA”butonuna tıklayarak SGK gecikme zammı hesaplama işleminizi tamamlayabilirsiniz.

SGK Gecikme Zammı Hesaplamak İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

Bir önceki yazımız olan SGK DOĞUM BORÇLANMASI başlıklı makalemizde doğum borçlanması ne kadar süreyle yapılır, doğum borçlanması nedir ve sgk hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


+ 5 = on