SGK EVRAK TAKİBİ

SGK EVRAK TAKİBİ

Günümüzde SSK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı gibi kurumlar SGK başlığı altında toplanmıştır. Sosyal Güvenlik Kurumu’nda bir işlem yapabilmek için kuruma yazılı olarak başvuru yapabilme olanağınız bulunmaktadır. Önceleri bu işlemleri devlet dairelerinde sıra bekleyerek yaparken günümüzde internet sayesinde kolayca yapabilmekteyiz. SGK evrak takibi işlemi için SGK evrak takibi numaranızı ve evrak takibi tarihini doğru olarak bilmeniz gereklidir. Ancak bu şekilde evrak takibi sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

SGK Evrak Takibi Nasıl Yapılır?

Yukarıda da belirttiğimiz gibi bu tür işlemleri artık internet üzerinden hızlı bir şekilde yapabilmekteyiz. Sadece SGK evrak takibi işleminizi değil SSK sorgulama, Bağ-Kur prim borcu sorgulama, emeklilik yaşı hesaplama gibi birçok işlemi hızlıca halletmeniz mümkündür. Bu sizi gereksiz zaman kayıplarından ve boş yere dosya parası harcamalarından kurtaracaktır.

SGK evrak takibi için aşağıdaki internet adresine tıklayınız ve karşınıza gelen sayfadaki “Evrak Kayıt ve Takip Sistemi” kısmına tıklayınız. Daha sonra evrak takibi işleminizi tamamlayabilirsiniz.

SGK Evrak Takibi İçin TIKLAYINIZ !

Bir önceki yazımız olan SGK BORÇ SORGULAMA başlıklı makalemizde borç sorgulama işlemi, işveren borç sorgulama ve işveren borç sorgulama işlemi nasıl yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


8 + = onaltı