SGK EMEKLİLİK SORGULAMA

SGK EMEKLİLİK SORGULAMA

Herkes emekli olup rahat bir yaşam sürmek ister. Ne zaman emekli olacağınızı, emekli olduğunuzda ne kadar emekli aylığı alacağınızı SGK emeklilik sorgulama işlemi ile kolayca öğrenebilirsiniz. Biz bu yazımızda SGK emeklilik sorgulama işlemininin nasıl yapılacağını anlatacağız.

Şifresiz SGK Emeklilik Maaşı Sorgulama Nasıl Yapılır?

SGK emeklilik sorgulama işlemini kolayca ve çabucak yapmak için lütfen aşağıdaki adımları takip ediniz.

  • SGK emeklilik sorgulama yapabilmek için ilk olarak yazının sonunda size vermiş olduğumuz linke tıklayınız.
  • Linke tıkladıktan sonra açılan sayfada sizden bazı bilgiler istenecektir.
  • T.C kimlik numaranızı yazınız.
  • ”Cilt No” kısmını doldurunuz.
  • Doğum tarihinizi yazınız.
  • Nüfusa kayıtlı olduğunuz ili seçiniz.
  • Güvenlik kodunu giriniz.
  • ”Sorgula” butonuna tıklayınız.
  • Açılan sayfada Emekli Aylık Bilgisi” kısmından SGK emeklilik sorgulama işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Şifresiz Olarak SGK Emeklilik Maaşı Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

SGK Emeklilik Sorgulama 4A

SSK‘dan ne zaman emekli olacağınızı öğrenebilmek için yazının sonunda size vermiş olduğumuz linke tıklayınız.Linke tıkladıktan sonra açılan sayfada istenen bilgileri doldurunuz. Bilgileri girdikten sonra ”Gönder” butonuna basınız. SSK’dan ne zaman emekli olacağınızı bu şekilde öğrenebilirsiniz.

SGK Emeklilik Sorgulama 4A İçin TIKLAYINIZ!

SGK Emeklilik Sorgulama 4B

Yazının sonunda size vermiş olduğumuz linke tıklayınız. Linke tıkladıktan sonra açılan sayfada cinsiyetinizi işaretleyiniz. Doğum tarihinizi giriniz. Emeklilik türünüzü seçiniz. Maluliyetiniz varsa ”Evet” seçeneğini seçiniz ve meluliyet derecenizi seçiniz. Maluliyetiniz yoksa ”Hayır” seçeneğini işaretleyiniz. Erken yaşlanma durumunuz varsa işaretleyiniz. Bakıma muhtaç çocuğunuz varsa işaretleyiniz. Son olarak yurtdışı boşlanması ile emekli olmak istiyorsanız yandaki kutucuğu işaretleyiniz. ”Tamam” butonuna basınız.

SGK Emeklilik Sorgulama 4B İçin TIKLAYINIZ!

SGK Emeklilik Sorgulama 4C

4C emeklilik sorgulama için yazının sonunda size vermiş olduğumuz linke tıklayınız. Doğum tarihinizi ve cinsiyetinizi giriniz. Devredilen Emekli Sandığı işlemlerinizin başlangıç ve bitiş tarihlerini yazınız. Görevden ayrılıp tekrar göreve başladıysanız başlangıç ve bitiş tarihini ”Ekle” butonuna basarak ekleyiniz. Devredilen SSK ya da BAĞ-KUR hizmetleriniz varsa ilgili bölüme ekleyiniz. Böylelikle SGK emeklilik sorgulama işleminizi tamamlayınız.

SGK Emeklilik Sorgulama 4C İçin TIKLAYINIZ!

Bir önceki yazımız olan SGK İŞYERİ BİLDİRGESİ başlıklı makalemizde iş yeri bildirgesi, sgk ve sgk iş yeri bildiresi nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


− üç = 1