SGK E-VİZİTE

SGK E-vizite çeşitli rahatsızlıkları dolayısı ile işe gidemeyecek olan veya raporlu olan  çalışan vatandaşların iş yerlerine bu durumlarını internet üzerinden bildirmeleri için oluşturulmuş sistemdir. Bizlerde bu yazımızda sizlere SGK E-Vizite işlemlerinizi nasıl yapacağınızı detaylı bir şekilde anlatacağız. Aşağıda sizlerle paylaşmış olduğumuz bağlantıya tıklayarak SGK E-Vizite işlemlerinizi kolayca halledebilirsiniz.

SGK E-Vizite İşlemi Nasıl Yapılır ?

SGK e-Vizite işlemi yapmak için ilk olarak kullanıcı kodunuzu giriniz ve daha sonra iş yeri şifrenizi giriniz ve giriş seçeneğine tıklayınız. Eğer karşınıza “Çalışan Görünmüyor” gibi bir yazı çıkıyorsa çalışan vatandaş işe yeni başlamış demektir. Böyle bir durumda sorunun  çözülmesi için hesap pusulası veya işe girilen ayın bildirgesi gönderilmelidir.

SGK E-Vizite İşlemi Yapmak İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

SGK Giriş Tarihini Ne Kadar Sürede Bildirmek Gerekir ?

İşveren geçici iş göremezlik belgesi ile rapor alan çalışanların raporlarını ,raporun bitmiş olduğu tarihten itibaren beş gün süre içerisinde sisteme girmiş olmaları gerekmektedir. E-Ödenek sistemi üzerinden giriş yapılmış tüm elektronik  raporlar ” Elektronik Çalışmadığına Dair Bildirim İşlemleri ” menüsünden onaylanmalıdır. İşverenler kendilerine ait iletişim bilgilerini de “İşveren İletişim  Bilgileri ” bölümünden bildirebilir. Çalışanların bu raporlarının bildirilmemesi durumunda işverenler asgari ücretin yarısı kadar ceza alırlar.

Bir önceki yazımız olan SGK DİLEKÇE başlıklı makalemizde dilekçe örnekleri, sgk ve sgk dilekçe hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Bu Galeriyi Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


4 − bir =