SGK E-BORCU YOKTUR

SGK E-BORCU YOKTUR

Çağımızın getirdiği internet kolaylıkları sayesinde bir çok işlemimizi kolay bir şekilde yapabilmekteyiz. Uzun kuyruklar beklemeden hızlı bir şekilde internet üzerinden işlemlerimizi yapabilmekteyiz. Bu kolaylıklar sayesinde istediğimiz dosyaları tek bir tıkla bilgisayarıma indirebiliyor ve öğrenmek istediğimizi de hızlı bir şekilde internetten sorgulayabiliyoruz. SGK e-borcu yoktur uygulamasını da internet üzerinden kolay bir şekilde yapabilirsiniz. 

SGK E-Borcu Yoktur Uygulaması İçin Hangi Evraklar Gereklidir?

SGK e-borcu yoktur uygulaması için Sosyal Güvenlik Kurumu müdürlüğünden aktivasyon yapılması gerekmektedir. Bu aktivasyon işleminizi sadece bir kere yapmanız yeterli olacaktır. Uygulamayı her kullanmak istediğinizde tekrardan aktivasyon yapmanız gerekli değildir. Bu aktivasyon işleminiz için bazı evraklara ihtiyacınız olacaktır. Teslim etmeniz gereken bu evraklar çalışanlar için ve işverenler için değişiklik göstermektedir. Bunlara dikkat ederek evraklarınızı doldurmalısınız. Dolduracağınız yanlış evraklar aktivasyon işleminizin gerçekleşmemesine sebep olmaktadır.  SGK e-borcu için gereken  evraklar şunlardır:

 1. Taahhüt Belgesi
 2. Aktivasyon onay formu
 3. Çalışanlara Özel Başvuru Formu
 4. İşverenlere Özel Başvuru Formu

SGK E-Borcu Yoktur Uygulaması Nasıl Kullanılır?

SGK e-borcu yoktur uygulamasını kullanabilmeniz için Sosyal Güvenlik Kurumu müdürlüğü tarafından size bazı bilgiler verilecektir. Bu bilgilerinizi aşağıdaki sırayı takip ederek girmelisiniz.

 • Öncelikle yazının sonundaki bağlantı adresine tıklayınız.
 • İki kelimeden oluşan kullanıcı adını giriniz.
 • Sistem şifresini giriniz.
 • İş yeri şifresini giriniz.
 • Güvenlik kodunu ilgili yere giriniz.
 • Bilgilerinizi doğru ve eksiksiz olarak girdiğinizden emin olduktan sonra “Giriş” butonuna tıklayınız.
 • Böylece SGK e-borcu yoktur uygulamanız başarıyla tamamlanmış olacaktır.

SGK E-Borcu Yoktur Uygulaması İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

Bir önceki yazımız olan SGK EMEKLİLİK SORGULAMA başlıklı makalemizde 4a emeklilik sorgulama, 4b emeklilik sorgulama ve 4c emeklilik sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


7 + beş =