SGK DİLEKÇE

SGK DİLEKÇE

Bu yazımızda sizlere SGK dilekçe hakkında bilgi vereceğiz. İlk olarak,herhangi bir konuda yazılacak olan dilekçe için en önemli ve temel şey başlıktır. İstek veya şikayet amaçlı olsun yazmış olduğunuz her SGK dilekçenin başlığı  kurumun adı olmalıdır. Başlık atıldıktan sonra yapmanız gereken ise dilek ve ya şikayetlerinizi yani dilekçenin yazılma amacını dile getirmenizdir. Bunları yazarken açık ve net bir dil kullanmaya ve kısa, öz yazmaya dikkat etmelisiniz. Örnek olarak dilekçe sonlanırken “….yapılmasını arz ederim…” ve ya ” …. bu şekilde olmasını öneririm…” gibi cümleler kullanabilirsiniz. Böylece SGK dilekçe taslağını oluşturmuş olacaksınız.

Yazınız bittikten sonra yapmanız gereken ve unutmaması gereken en önemli husus ad soyad ve imza kısımlarını da eklemenizdir. Dilekçenin sağ alt kısımına alt alta olacak şekilde bunları sırayla ekleyiniz. Dilekçe yazma konusunda herkesin kafasını sürekli karıştıran bir nokta vardır. Tarihin nereye atılacağı konusunda çeşitli görüşler olsa da , tarihi her zaman yazının altına tarihi eklemenizi tavsiye ederiz.

Dilekçenize sadece kurumun değil sizin şahsi adresinizi de eklemeniz gerekmektedir. Bu yüzden yazınızın sol alt köşesine adresinizi de eklemeyi unutmayınız. Bazı özel durumlarda SGK sizden yazınızın haricinde sizden ek belgeler talep edebilir. Kimlik veya tescil kaydı fotokopiniz gibi. Eğer dilekçenizle beraber bu gibi belgeleri de gönderecekseniz sizden yapmanızı tavsiye edeceğimiz husus bu belgelerinizi  sol alt köşeye sırasıyla yazmanız olur.

Eğer görsel olarak örnek bir SGK dilekçe ye ihtiyacınız varsa aşağıda sizlerle paylaşmış olduğumuz bağlantı adresine tıklayarak örneklere ulaşabilirsiniz.

Konularına Göre SGK Dilekçe Örnekleri İçin TIKLAYINIZ!

 

Bir önceki yazımız olan SGK GECİKME ZAMMI başlıklı makalemizde gecikme faizi hesaplama, sgk ve sgk faiz hesaplama hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


8 × = altmış dört