SGK ÇALIŞMA SAATLERİ

SGK ÇALIŞMA SAATLERİ

Bu yazımızda sizlere SGK çalışma saatleri hakkında bilgi vereceğiz. Devlet kurumlarının  gelişmelere ayak uydurmasına başlamasıyla beraber internet üzerinden yapabildiğim işlem sayısı gün geçtikçe artış gösteriyor. Teknolojide yaşanan tüm bu gelişmelere rağmen maalesef hala şahsen devlet dairelerine giderek gerçekleştirmemiz gereken işlemler bulunuyor. Bu sebepler dolayısıyla hala devlet dairelerine gitme durumumuz olabilir. Özellikle şehir merkezi dışında yaşayan ve işlerini halletmek için devlet dairelerine gelen vatandaşlar öğle tatilleri ve sabah çok erken saatlerde geldikleri halde uzun ve yorucu sıralar beklemek zorunda kalıp mağdur duruma düşebilirler. İşte bu yüzden kurumların  SGK çalışma saatlerini ve öğle tatillerinin hangi saatlerde olduğunu öğrenmek tüm vatandaşlarımızın yararına olacaktır. Aşağıdaki başlıkta SGK çalışma saatlerini detaylı olarak olarak sizlere vereceğiz.

SGK Çalışma Saatleri 2014

2014 yılının gelmesiyle beraber bazı kurum ve kuruluşlar da yeni çalışma saatleri düzenlendi.  Sosyal Güvenlik Kurumu’nun yeni çalışma saatleri Çalışma ve Sosyal Güvenlik  Bakanlığının yazısı üzerine 657 sayılı Kanun’un 99 ve 100. maddeleri ışığında Bakanlar Kurulu tarafından kararlaştırıldı.

Bu yeni düzenlemeye göre Sosyal Güvenlik Kurumu mesai saatleri

08.30-12.00 / 13.00-17.30 aralarında olacaktır.

Bir önceki yazımız olan SGK EMEKLİLİK SORGULAMA başlıklı makalemizde 4a emeklilik sorgulama, 4b emeklilik sorgulama ve 4c emeklilik sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


+ üç = 6