SGK BORÇ SORGULAMA

SGK BORÇ SORGULAMA

SGK borç sorgulama işleminizi iki şekilde yapmanız mümkündür. Bu işlemi hem şifresiz olarak internet üzerinden hem de Ziraat Bankası resmi internet sitesi üzerinden yapmanız mümkündür. SGK borç sorgulama işlemi için önceden bir şifreye ihtiyacınız vardı ve bu şifre sayesinde sorgulama işleminizi yapabiliyordunuz. Ancak devlet 2011 yılında bir yasa çıkardı ve 21 Aralık 2011 tarihinden itibaren SGK borç sorgulama işlemini şifresiz hale getirdi. Burada kısa bir bilgi verdikten sonra aşağıdaki başlıklarda size bu işlemlerin nasıl ilerleyeceğini anlatacağız. Verdiğimiz bilgileri sırasıyla eksiksiz bir şekilde uygulamanızı rica ederiz. Böylece SGK borç sorgulama işleminiz daha sağlıklı bir sonuç verecektir.

Şifresiz Olarak SGK Borç Sorgulama İşlemi İçin Yapılması Gerekenler

Yukarıda da belirttiğimiz gibi bu sistem 2011 yılında uygulamaya konulmuş bir sistemdir. Bu sistem üzerinden yapacağınız işlemlerde şifre gerekmese de yine sizden bazı kişisel bilgileriniz istenecektir. Aşağıda maddeler halinde sıraladığımız bilgileri dikkatlice uygulayınız.

  • Size vermiş olduğumuz linke tıklayınız.
  • Karşınızda çıkan uyruk bölümünü doldurunuz.
  • Sonrasında T.C kimlik numaranızı giriniz.
  • Nüfusa bağlı olduğunuz ili seçiniz
  • Cilt numaranızı giriniz.
  • Doğum yılınızı giriniz. Sonrasında güvenlik kodunu da doğrulayarak sorgula butonuna basınız.

Belirtmiş olduğumuz bilgileri eksiksiz bir şekilde tamamladıysanız SGK borç sorgulama işleminiz tamamlanmış demektir.

Şifresiz SGK Borç Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ !

Ziraat Bankası SGK Borç Sorgulama İşlemi İçin Yapılması Gerekenler

Bu işlem sırasında da şifresiz SGK borç sorgulama işleminde olduğu gibi sizden birtakım bilgiler istenecektir. Yine size vermiş olduğumuz bilgileri kullanarak bu işlemi de kolayca halledebilirsiniz.

Size vermiş olduğumuz internet adresine tıklayınız. Sonrasında TCKN / VKN / SSK Sicil Numaranızı giriniz ve sorgu tipi bölümünden SGK borçlanmasını seçiniz. Kod doğrulamayı da eksiksiz bir şekilde yaptıysanız sorgula butonuna basınız. Bunun ardından SGK borç sorgulama işleminiz gerçekleşmiş olacaktır.

Ziraat Bankası SGK Borç Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ !

İşveren SGK Borç Sorgulama Nedir?

Bu işverenler için çıkarılan bir uygulamadır. Bu sistem işverenlerin borçlarını sorgulaması, ne kadar prim yatırıp yatırmadıkları, yatırdıkları primin işleme girip girmediği gibi birçok konuda işverenlere yardımcı olmak için çıkarılan bir sistemdir. Bu uygulama için bir kullanıcı adı ve kullanıcı şifresi gibi bazı bilgiler istenmektedir. Bu bilgileri ancak gerekli belgeleri tamamladığınızda alabilirsiniz.

Belgelerinizi alıp kullanıcı adınız ve şifreniz aktif hale geldiğinde aşağıdaki linke tıklayarak sorgulama işlemini yapabilirsiniz.

İşveren SGK Borç Sorgulama İçin TIKLAYINIZ !

Bir önceki yazımız olan SGK SORGULAMA başlıklı makalemizde e-devlet, e-devlet şifresi ve e-devlet şifresi ile sgk sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


− 6 = iki