SGK AKTİVASYON

SGK AKTİVASYON

Size ilk olarak SGK aktivasyonun ne anlama geldiğini belirtelim. Aktivasyon; Yeni işe başlamış ve 30 gün primi ödenen SGK’ya bağlı vatandaşların sağlık ve eczane masraflarının aktif hale getirilmesi dolayısıyla sağlık haklarını alması durumuna denir. Eğer aktivasyon işlemlerini yapmazsanız sağlık hizmetlerinden herhangi bir fayda sağlamanız mümkün değildir.

SGK Aktivasyon Online İşlemleri

Hangi Sosyal Güvenlik Kurumu’na bağlıysanız o il veya ilçedeki Sosyal Güvenlik Merkezi’nin internet sitesi üzerinden SGK aktivasyon işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu sitede bir aktivasyon formu doldurmanız gerekmektedir. Bu formu doldurduktan sonra SSK aktivasyon işleminiz tamamlanmış olacaktır. Fakat yapmış olduğunuz bu işlem tüm SGK kurumlarını kapsamamaktadır. SGK aktivasyon işlemleri için sizden istenilen bilgileri doğru bir şekilde giriniz ve gönder tuşuna basınız.

SGK Aktivasyon Online İşlemleri İçin TIKLAYINIZ !

SGK Aktivasyon İşlemleri İçin Nereye Başvurabilirsiniz ?

Bu işlem için bağlı olduğunuz Sosyal Güvenlik Merkezine başvurmanız gerekmektedir. Sağlık aktivasyon servisi bölümünden başvuru yaptığınız taktirde aktivasyon işleminiz tamamlanmış olacaktır.

Bir önceki yazımız olan SGK GÜN DÖKÜMÜ başlıklı makalemizde 4a gün dökümü, 4b gün dökümü ve 4c gün dökümü hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


bir × 6 =