SGK 4/1-(B) MAAŞ HESAPLAMA

SGK 4/1-(B) MAAŞ HESAPLAMA

SGK 4/1-(B) maaş hesaplama, tek bir uygulama üzerinden iki işlemi yapabildiğiniz bir sistemdir. Bu sistemde hem aylık hesaplamanızı hem de emekli aylığı hesaplamanızı yapabilirsiniz. SGK 4/1-(B) maaş hesaplama işlemini Sosyal Güvenlik Kurumu’nun resmi internet adresinden yapabileceğiniz gibi E-Devlet resmi internet adresinden de yapabilirsiniz.

SGK 4/1-(B) maaş hesaplama hakkında dikkat etmeniz gerekenleri size maddeler halinde sıraladık. Lütfen dikkatlice okuyunuz;

  • SGK 4/1-(B) maaş hesaplamada emeklilik maaşı hesaplamayı ayrı bir başlık olarak göremezsiniz. Bağkur aylık hesaplamaya ek olarak emekli maaşınızı hesaplayabilir ve emeklilik şartlarınızı görebilirsiniz.
  • Ayrıca emekli maaşı hesaplamanız Bağkur hizmet dökümünüzden alınan bilgilere göre, bugün başvuru yapmışsınız gibi hesaplanacaktır.
  • Bağ-Kur maaş hesaplamanızda yapılan aylık hesaplamanız bu aylığı hak etmiş olduğunuzu göstermez. Ayrıyetten, yapılan aylık hesaplama kayıtlar incelendikten sonra hesaplanır ve bu aylık hesaplaması resmi bir evrak olarak kullanılamaz.
  • 5400 prim gününü doldurmamış hiçbir sigortalı vatandaşın SGK 4/1-(B) maaş hesaplaması yapılmaz.
  • Yanlış ve eksik girilen Bağkur bilgileri nedeniyle SGK 4/1-(B)  hesaplama herhangi bir sonuç vermez.

SGK 4/1-(B) Maaş Hesaplamayı Nasıl Yapabilirsiniz?

Bağkur maaş ve emeklilik maaşı hesaplamanız için yapmanız gereken aşağıda size verilen SGK 4/1-(B) hesaplama linkine tıklamaktır. Açılan sayfada T.C. kimlik numaranızı giriniz ve kurumunuzu seçiniz. Güvenlik doğrulamasını yaptıktan sonra sorgula butonuna tıklayınız. Bu işlemlerden sonra SGK 4/1-(B) maaş hesaplamanızı yapabilirsiniz.

SGK 4/1-(B) Maaş Hesaplama İçin TIKLAYINIZ!

Bir önceki yazımız olan SGK PRİM SORGULAMA başlıklı makalemizde prim sorgulama, sgk ve sgk prim sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


× 1 = beş