NORMAL ŞARTLARDA NE ZAMAN EMEKLİ OLABİLİRİM?

NORMAL ŞARTLARDA NE ZAMAN EMEKLİ OLABİLİRİM?

Emeklilik her vatandaşın isteyeceği bir dönemdir. Çünkü emekli olduğunuzda çalıştığınız onca yılın acısını çıkartmak ve rahat bir hayat sürmek istersiniz. Ancak emeklilik için SSK, Bağkur, Emekli Sandığı gibi kurumlara belli bir süre boyunca belli bir prim ödenmesi şarttır. Bu primler karşılığında ne kadar maaş alacağınız belli olur. Ne kadar yüksek prim öderseniz o kadar yüksek emekli maaşı alırsınız. Peki “normal şartlarda ne zaman emekli olabilirim?” diye merak ediyorsanız ne yapmanız gerekir biz size bu yazımızda onu anlatacağız.

Normal Şartlarda Ne Zaman Emekli Olabilirim?

  • “Normal şartlarda ne zaman emekli olabilirim?” sorunuzun yanıtını E-Devlet sistemi üzerinden öğrenebilirsiniz. Ancak “normal şartlarda ne zaman emekli olabilirim?” işleminiz için Edevlet şifrenizin olması şarttır. Şifreniz yoksa bir PTT şubesine giderek başvuru yapınız. Başvuru yaptıktan sonra şifrenizi alabilirsiniz.
  • Şifrenizi aldıktan sonra yazımızın sonunda verilen linke tıklayınız ve yönlendirildiğiniz sayfada kimliğinizi doğrulayınız. Daha sonra E-Devlet şifresi kısmına tıklayınız. Son olarak da T.C. kimlik numaranızı ve şifrenizi girip, gönder butonuna tıklayınız. Bu işlemlerden sonra “normal şartlarda ne zaman emekli olabilirim?” sorunuzun cevabını alabilirsiniz.

“Normal Şartlarda Ne Zaman Emekli Olabilirim?” Sorgulamak İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

Bir önceki yazımız olan 4C EMEKLİLİK İŞLEMLERİ EVRAK TAKİBİ başlıklı makalemizde 4c, 4c emeklilik işlemleri ve 4c emeklilik işlemleri evrak takibi hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


× 1 = iki