MSB GERÇEK KİŞİ BİLGİ EDİNME BAŞVURULARINI SORGULAMA

MSB GERÇEK KİŞİ BİLGİ EDİNME BAŞVURULARINI SORGULAMA

EDevlet sistemiyle birlikte kamu kurum ve kuruluşlarında yapacağınız devletle ilgili işlemlerinizi online olarak yapabilirsiniz. E-Devletin çoğu işlemde kolaylıklar sağlamıştır. Bu kolaylıklardan biri de Milli Savunma Bakanlığı kapsamına giren MSB gerçek kişi bilgi edinme başvurularını sorgulamadır. Bu işlemi nasıl yapacağınızı biz size anlatacağız.

MSB Gerçek Kişi Bilgi Edinme Başvurularını Sorgulama Nasıl Yapılır?

  • MSB gerçek kişi bilgi edinme başvurularını sorgulama için gerekli olan şeyler E-Devlet şifresi ve T.C. kimlik numarasıdır. Eğer edevlet şifreniz yoksa size en yakın bir PTT şubesine giderek nüfus cüzdanınızla birlikte başvuruda bulununuz. Başvurunuz sonucunda 2 TL ödeyerek şifrenizi alabilirsiniz.
  • Şifrenizi aldıktan sonra MSB gerçek kişi bilgi edinme başvurularını sorgulama için yazımızın sonunda size vermiş olduğumuz İnternet adresine tıklayınız. Karşınıza gelen sayfada kimliğinizi doğrulayınız. Doğrulamayı yaptıktan sonra E-Devlet Şifresi kısmına tıklayınız. Yönlendirildiğiniz sayfada T.C. kimlik numaranızı ve şifrenizi girip, gönder butonuna tıklayınız. Bu işlemleri tamamladıktan sonra MSB gerçek kişi bilgi edinme başvurularını sorgulamanızı yapabilirsiniz.

MSB Gerçek Kişi Bilgi Edinme Başvurularını Sorgulama İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

Bir önceki yazımız olan HARP SANAYİ FİRMALARI LOJİSTİK SEFERBERLİK BİLGİSİ SORGULAMA başlıklı makalemizde e-devlet, e-devlet harp sanayi firmaları lojistik seferberlik bilgisi sorgulama ve e-devlet şifresi hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


8 − yedi =