MOBİL HAT SORGULAMA

MOBİL HAT SORGULAMA

Ülkemizde birçok insan kendi adına açılan hatlar yüzünden mağdur duruma düşmektedir. Kimlik bilgilerinizi bir şekilde ele geçiren kişiler, haberiniz olmadan evraklar düzenleyerek sizin adınıza mobil hatlar açabilir ve bunları satabilir. Sizin adınıza kaç tane hattın olduğunu öğrenebilmeniz E-Devlet sistemi sayesinde artık çok kolay. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu kapsamına giren mobil hat sorgulama işleminizle kendi üzerinize olan hatları öğrenebilirsiniz. Bilginiz olmadığı halde sizin üzerinize olan hat varsa GSM şirketinizi arayarak kapattırabilirsiniz.

Mobil Hat Sorgulama Nasıl Yapılır?

  • Mobil hat sorgulama için edevlet şifrenizin olması gerekir. Eğer şifreniz yoksa bir PTT şubesine giderek nüfus cüzdanınızla birlikte başvuruda bulununuz. Başvurunuz dahilinde 2 TL ödeyerek şifrenizi alabilirsiniz.
  • Şifrenizi aldıktan sonra mobil hat sorgulama için yazımızın sonunda size verdiğimiz linke tıklayınız. Karşınıza gelen sayfada kimliğinizi doğrulayınız ve daha sonra E-Devlet şifresi kısmına tıklayınız. En son T.C. kimlik numaranızı ve şifrenizi girip, gönder butonuna tıklayınız. Bu işlemlerden sonra mobil hat sorgulamanızı yapabilirsiniz.

Mobil Hat Sorgulama İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

Bir önceki yazımız olan IMEI KAYIT HAKKI SORGULAMA başlıklı makalemizde e-devlet, e-devlet ımeı kayıt hakkı sorgulama ve e-devlet şifresi hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


bir + 5 =