MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI ÖĞRENCİ BİLGİ SİSTEMİ

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI ÖĞRENCİ BİLGİ SİSTEMİ

EDevlet sistemiyle birlikte birçok işlemimiz basit bir hale geldi. Devletin biz vatandaşlar için sağladığı bu sistem ile artık devlet dairelerinde sıra beklemek zorunda değilseniz. Tek bir İnternet adresi üzerinden kamu kurum ve kuruluşlarında yapacağınız işlemleri yapabilirsiniz. E-devlet üzerinden yapacağınız işlemlerden biri de Mili Eğitim Bakanlığı kapsamına giren Milli Eğitim Bakanlığı öğrenci bilgi sistemidir. Öğrenci bilgi sistemi öğretmen, veli ve öğrenci için ortak bir yapıdır. Güvenilir alt yapısı sayesinde bütün verilerinizi eş zamanlı olarak buradan takip edebilirsiniz.

Milli Eğitim Bakanlığı Öğrenci Bilgi Sistemine Nasıl Giriş Yapılır?

  • Milli Eğitim Bakanlığı öğrenci bilgi sistemi için E-Devlet şifrenizin olması şarttır. Ancak şifreniz yoksa bir PTT şubesine giderek nüfuz cüzdanınızla birlikte başvuru yapabilirsiniz. Başvurunuz sonucunda 2 TL ödeyerek şifrenizi alabilirsiniz.
  • Şifrenizi aldıktan sonra Milli Eğitim Bakanlığı öğrenci bilgi sistemi için aşağıdaki size vermiş olduğumuz linke tıklayınız. Karşınıza gelen sayfada “Kimliğimi Şimdi Doğrula” kısmına tıklayınız ve diğer sayfada “E-Devlet Şifresi” yazan bölümü seçiniz. Son olarak T.C. kimlik numaranızı ve edevlet şifrenizi girip, gönder butonuna tıklayınız. Bu işlemleri tamamladıktan sonra Milli Eğitim Bakanlığı öğrenci bilgi sistemine giriş yapabilirsiniz.

Milli Eğitim Bakanlığı Öğrenci Bilgi Sistemi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

Bir önceki yazımız olan MEB SINAV YERİ SORGULAMA başlıklı makalemizde e-devlet, e-devlet sınav yeri sorgulama ve edevlet hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. muammer isikli diyor ki:

    src sinav sonucunu ogrenmek istiyorum

Yorum Yaz


sekiz × 1 =