MESLEKİ YETERLİLİK BELGESİ SORGULAMA

MESLEKİ YETERLİLİK BELGESİ SORGULAMA

Mesleki yeterlilik belgesi, mesleklerde yetkilendirilmiş olan eğitim kuruluşlarının yapmış olduğu sınavları geçerek başarılı olanlara verilen ve Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından onaylanan bir belgedir. Tabiplik, diş hekimliği, eczacılık, veterinerlik, mühendislik, mimarlık, ebelik ve hemşirelik dışındaki tüm meslekler için mesleki yeterlilik belgesi alınacak.

Mesleki yeterlilik belgesinin işçi için de işveren için de avantajları bulunmaktadır. İşveren için avantajı, işverenin mali kaybının önlenmesi ve yanlış kişiye istihdam olasılığının kalkmasıdır. İşçi içinse ne konuda yeterli ve yetersiz olduğunu göstermesidir. Aynı zamanda mesleki yeterlilik belgesi işverenin sosyal sigorta ödemelerini azaltacaktır.

Mesleki Yeterlilik Belgesi Sorgulama Nasıl Yapılır?

  • Mesleki yeterlilik belgesi sorgulamanızı E-Devlet üzerinden yapabilirsiniz. Ancak mesleki yeterlilik belgesi sorgulama için Edevlet şifrenizin olması gerekir. Eğer bir şifreye sahip değilseniz size en yakın PTT şubesine giderek başvuru yapınız. Başvurunuzun sonucunda şifrenizi alabilirsiniz.
  • Şifrenizi aldıktan sonra mesleki yeterlilik belgesi sorgulama için yazımızın sonunda size verdiğimiz linke tıklayınız. Karşınıza gelen sayfada kimliğinizi doğrulayınız. Doğrulamayı yaptıktan sonra E-Devlet şifresi yazan kısma tıklayınız. Daha sonra T.C.kimlik numaranızı ve şifrenizi girip, gönder butonuna tıklayınız. Tüm bu işlemlerden sonra mesleki yeterlilik belgesi sorgulamanızı yapabilirsiniz.

Mesleki Yeterlilik Belgesi Sorgulama İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

Bir önceki yazımız olan SINAV SONUÇ SORGULAMA başlıklı makalemizde e-devlet, e-devlet şifresi ve edevlet hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


yedi − 5 =