KRİTERLERE GÖRE AÇIK İŞ SORGULAMA VE İŞ BAŞVURUSU

KRİTERLERE GÖRE AÇIK İŞ SORGULAMA VE İŞ BAŞVURUSU

E-Devlet projesi hayatımıza girdiğinden bu yana kamu kurum ve kuruluşlarında yapacağınız devletle ilgili işlerinizi online bir şekilde yapabilirsiniz. Bu sistemin getirdiği kolaylıklar sayesinde devlet dairelerinde uzun sıralar beklemiyorsunuz ve boş yere zaman harcamıyorsunuz. E-Devlet üzerinden İŞKUR’da yapacağınız işlemleri de yapabilirsiniz. Bunlardan bir tanesi de kriterlerinize göre yapabileceğiniz iş sorgulama ve iş başvurusudur.

Kriterlere Göre Açık İş Sorgulama Ve İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

  • Kriterlere göre açık iş sorgulama ve iş başvurusu için ihtiyacınız olan tek şey EDevlet şifresidir. Eğer şifreniz yoksa size en yakın bir PTT şubesine giderek nüfus cüzdanınızla birlikte başvuru yapınız. Başvuru yaptıktan sonra 2 TL ödeyerek şifrenizi alabilirsiniz.
  • Şifrenizi aldıktan sonra kriterlere göre açık iş sorgulama ve iş başvurusu için yazımızın sonundaki linke tıklayınız. Karşınıza gelen sayfada kimliğinizi doğrulayınız. Daha sonra E-Devlet Şifresi kısmını seçiniz ve son olarak kimlik numaranızla birlikte şifrenizi girip gönder butonuna tıklayınız. Bu işlemleri tamamladıktan sonra kriterlere göre açık iş sorgulama ve iş başvurusu işleminizi yapabilirsiniz.

Kriterlere Göre Açık İş Sorgulama Ve İş Başvurusu İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

Bir önceki yazımız olan İŞSİZLİK ÖDENEĞİ ÖDEMESİ başlıklı makalemizde e-devlet, e-devlet işsizlik ödeneği ödemesi takibi ve e-devlet şifresi hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


beş + 4 =