KREDİ YURTLAR KURUMU KATKI KREDİSİ SORGULAMA

KREDİ YURTLAR KURUMU KATKI KREDİSİ SORGULAMA

Katkı kredisi, her dönem üniversiteye ödenen harç parasının belli bir kısmının devlet tarafından ödenmesidir. Örneğin; 100 lira olan harç parasının 25 liralık kısmını öğrenci öder, gerisi devlet tarafından direk üniversiteye ödenir. Ancak harç paralarının kalkmasıyla katkı kredisinin bir anlamı kalmamıştır. Ancak tekrar harç paraları ödenmeye başlanırsa kredi yurtlar kurumu katkı kredisi sorgulamanızı Edevlet üzerinden yapabilirsiniz.

Kredi Yurtlar Kurumu Katkı Kredisi Sorgulama Nasıl Yapılır?

  • Kredi yurtlar kurumu katkı kredisi sorgulamanızı E-Devlet şifrenizle yapabilirsiniz. Edevlet şifreniz yoksa nüfus cüzdanınızla gitmeniz gereken PTT şubesine başvuru yapmalısınız. Başvurunuzun sonucunda size 2 TL karşılığında bir şifre verilecektir.
  • Şifrenizi aldıktan yazımızın sonunda size verdiğimiz İnternet adresine tıklayınız. Karşınıza gelen sayfa “Kimliğimi Şimdi Doğrula” kısmına tıkladıktan sonra “E-Devlet Şifresi” kısmına tıklayınız. Daha sonra T.C. kimlik numaranızı ve edevlet şifrenizi girip, gönder butonuna tıklayınız. Bu işlemlerden sonra kredi yurtlar kurumu katkı kredisi sorgulamanızı yapabilirsiniz.

Kredi Yurtlar Kurumu Katkı Kredisi Sorgulama İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

Bir önceki yazımız olan KREDİ YURTLAR KURUMU ÖĞRENİM KREDİSİ SORGULAMA başlıklı makalemizde e-devlet, e-devlet öğrenim kredisi sorgulama ve e-devlet şifresi hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


− 8 = bir