KIYI EMNİYETİ KARA RUHSATI BORÇ SORGULAMA

KIYI EMNİYETİ KARA RUHSATI BORÇ SORGULAMA

E-Devlet sistemiyle birlikte kamu kurum ve kuruluşlarında yapacağınız çoğu işlemi tek bir İnternet adresi üzerinden yapabilirsiniz. Bu sayede devlet dairelerine giderek vakit kaybetmek zorunda kalmazsınız. EDevletin sağladığı kolaylıklardan biri olan Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü kapsamındaki kıyı emniyeti kara ruhsatı borç sorgulamanızı nasıl yapacağınızı biz size detaylı bir şekilde anlatacağız.

Kıyı Emniyeti Kara Ruhsatı Borç Sorgulama Nasıl Yapılır?

  • Kıyı emniyeti kara ruhsatı borç sorgulama için E-Devlet şifrenizin olması şarttır. Eğer şifreniz yoksa bir PTT şubesine giderek nüfus cüzdanınızla birlikte başvuru yapınız. Başvurunuz yaptıktan sonra 2 TL işlem ücreti ödeyerek şifrenizi alabilirsiniz.
  • Şifrenizi aldıktan sonra yazımızın sonunda size vermiş olduğumuz İnternet adresine tıklayınız. Karşınıza gelen sayfada ilk olarak “Kimliğimi Şimdi Doğrula” kısmına, daha sonra “E-Devlet Şifresi” kısmına tıklayınız. Son olarak T.C. kimlik numaranızı ve EDevlet şifrenizi girip, gönder butonuna tıklayınız. Bu işlemleri yaptıktan sonra kıyı emniyeti kara ruhsatı borç sorgulamanızı yapabilirsiniz.

Kıyı Emniyeti Kara Ruhsatı Borç Sorgulama İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

Bir önceki yazımız olan KIYI EMNİYETİ HAVA RUHSATI BORÇ SORGULAMA başlıklı makalemizde e-devlet, e-devlet kıyı emniyeti hava ruhsatı borç sorgulama ve e-devlet şifresi hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


9 − sekiz =