KIYI EMNİYETİ HAVA RUHSATI BORÇ SORGULAMA

KIYI EMNİYETİ HAVA RUHSATI BORÇ SORGULAMA

EDevlet sistemi hayatımıza girdiğinden beri kamu kurum ve kuruluşlarında yapacağınız devletle ilgili işlemlerinizi tek bir İnternet adresi üzerinden yapabilirsiniz. E-Devlet sistemi sayesinde devlet dairelerinde yapacağınız işlemleri evinizde, ofisinizde veya İnternet olan herhangi bir yerden yapabilirsiniz. Bu sistemin sağladığı kolaylıklardan biri de Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü işlemlerinden biri olan kıyı emniyeti hava ruhsatı borç sorgulamadır.

Kıyı Emniyeti Hava Ruhsatı Borç Sorgulama Nasıl Yapılır?

Kıyı emniyeti hava ruhsatı borç sorgulama için E-devlet şifrenizin olması şarttır. Eğer edevlet şifreniz yoksa size en yakın bir PTT şubesine giderek nüfus cüzdanınızla birlikte başvuru yapınız. Başvurunuz sonucunda 2 TL ücret karşılığında şifrenizi alabilirsiniz. Şifrenizi aldıktan sonra kıyı emniyeti hava ruhsatı borç sorgulama için aşağıdaki işlemleri sırasıyla uygulayınız.

  1. Öncelikle yazımızın sonunda size verdiğimiz linke tıklayınız.
  2. İlk olarak Kimliğimi Şimdi Doğrula kısmında, daha sonra E-Devlet Şifresi kısmına tıklayınız.
  3. Son olarak da T.C. kimlik numaranızla birlikte Edevlet şifrenizi giriniz ve gönder butonuna tıklayınız.
  4. Tüm bu işlemlerden sonra kıyı emniyeti hava ruhsatı borç sorgulamanızı yapabilirsiniz.

Kıyı Emniyeti Hava Ruhsatı Borç Sorgulama İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

Bir önceki yazımız olan KIYI EMNİYETİ KILAVUZLUK VE RÖMORKAJ HİZMET SORGULAMA başlıklı makalemizde e-devlet, e-devlet kıyı emniyeti kılavuzluk ve römorkaj hizmet sorgulama ve e-devlet şifresi hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


1 − bir =