KIYI EMNİYETİ DONATAN VE ACENTE BİLGİ DOĞRULAMA

KIYI EMNİYETİ DONATAN VE ACENTE BİLGİ DOĞRULAMA

EDevlet projesi yaşama geçirildiğinden bu yana birçok işlemimiz kolaylaşmıştır. Özellikle kamu kurum ve kuruluşlarında yapacağınız devletle ilgili işlemlerinizi tek bir internet adresi üzerinden yapabilirsiniz. E-Devlet sistemi sayesinde devletle ilgili işlemleriniz için devlet dairelerinde boş yere zaman harcamanıza gerek yoktur. EDevlet üzerinden yapabileceğiniz işlemlerden bir tanesi de kıyı emniyeti donatan ve acente bilgi doğrulamadır.

Kıyı Emniyeti Donatan ve Acente Bilgi Doğrulama Nasıl Yapılır?

  • Kıyı emniyeti donatan ve acente bilgi doğrulama için ihtiyacınız olan T.C. kimlik numarası ve EDevlet şifresidir. Her vatandaşın kimlik numarası vardır ancak şifresi yoktur. Şifresi olmayan vatandaşlar bir PTT şubesine giderek başvuruda bulunabilirler. Başvurudan sonra 2 TL ücret karşılığında şifreyi alabilirsiniz.
  • Şifrenizi aldıktan sonra kıyı emniyeti donatan ve acente bilgi doğrulama için aşağıdaki linke tıklayınız. Yönlendirilmiş olduğunuz sayfada kimlik doğrulamasını yapınız ve daha sonra E-Devlet Şifresi bölümünü seçiniz. En son kısımda T.C. kimlik numaranızı ve şifrenizi girip, gönder butonuna tıklayınız. Bunları yaptıktan sonra kıyı emniyeti donatan ve acente bilgi doğrulamanızı yapabilirsiniz.

Kıyı Emniyeti Donatan ve Acente Bilgi Doğrulama İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

Bir önceki yazımız olan BAŞVURULARI LİSTELE başlıklı makalemizde başvuruları listele, başvuruları listeleme ve e-devlet hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


+ yedi = 8