KIYI EMNİYETİ DENİZ RUHSATI BORÇ SORGULAMA

KIYI EMNİYETİ DENİZ RUHSATI BORÇ SORGULAMA

EDevlet sistemi hayatımıza girdiğinden bu yana kamu kurum ve kuruluşlarında yapacağınız devletle ilgili birçok işlemi İnternet üzerinden yapabilirsiniz. Bu sistemle birlikte devlet dairelerinde uzun sıralar beklemiyor ve zamanınızı boş yere harcamıyorsunuz. E-Devlet üzerinden yapacağınız işlemlerden biri de kıyı emniyeti deniz ruhsatı borç sorgulamadır.

Kıyı Emniyeti Deniz Ruhsatı Borç Sorgulama Nasıl Yapılır?

  • Kıyı emniyeti deniz ruhsatı borç sorgulama için gerekli olanlar kimlik numaranız ve edevlet şifrenizdir. E-Devlet şifreniz yoksa bir PTT şubesine giderek nüfus cüzdanınızla birlikte başvuru yapınız. Başvuru yaptıktan sonra 2 TL ödeyerek şifrenizi alabilirsiniz.
  • Şifrenizi aldıktan sonra yazımızın sonunda size vermiş olduğumuz İnternet adresine tıklayınız. Karşınıza gelen sayfada kimliğinizi doğrulayınız. Kimlik doğrulamasından sonra E-Devlet Şifresi kısmına tıklayınız. Daha sonra T.C. kimlik numaranızla birlikte edevlet şifrenizi giriniz ve gönder butonuna tıklayınız. Bu işlemlerden sonra kıyı emniyeti deniz ruhsatı borç sorgulamanızı yapabilirsiniz.

Kıyı Emniyeti Deniz Ruhsatı Borç Sorgulama İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

Bir önceki yazımız olan KIYI EMNİYETİ KARA RUHSATI BORÇ SORGULAMA başlıklı makalemizde e-devlet, e-devlet kıyı emniyeti kara ruhsatı borç sorgulama ve e-devlet şifresi hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


dokuz + = 18