KIYI EMNİYETİ AMATÖR TELSİZCİLİK BELGE SONUÇ SORGULAMA

KIYI EMNİYETİ AMATÖR TELSİZCİLİK BELGE SONUÇ SORGULAMA

EDevlet sistemi hayatımıza girdiğinden bu yana kamu kurum ve kuruluşlarında yapacağınız birçok işlemi internet üzerinden yapabilirsiniz. Bu sistemle birlikte devletle ilgili olan işlemlerinizi kurumlarda uzun ve zaman alıcı işlemlerden kurtularak basit bir şekilde halledebilirsiniz. Kolay bir biçimde yapacağınız işlemlerden bir tanesi de kıyı emniyeti sınav işlemleri kapsamına giren kıyı emniyeti amatör telsizcilik belge sonuç sorgulamadır.

Kıyı Emniyeti Amatör Telsizcilik Belge Sonuç Sorgulama Nasıl Yapılır?

 • Kıyı emniyeti amatör telsizcilik belge sonuç sorgulama için EDevlet şifrenizin olması gerekir. Eğer şifreniz yoksa size en yakın bir PTT şubesine giderek nüfus cüzdanınızla birlikte başvuruda bulununuz. Başvurunuz sonucunda 2 TL karşılığında şifrenizi alabilirsiniz.
 • Daha sonra kıyı emniyeti amatör telsizcilik belge sonuç sorgulama için yazımızın sonunda size vermiş olduğumuz internet adresine tıklayınız. Yönlendirildiğiniz sayfada kimliğinizi doğrulayınız. Doğrulamadan sonra E-Devlet Şifresi bölümünü seçiniz. En son T.C. kimlik numaranızı ve şifrenizi girip, gönder butonuna tıklayınız. Tüm bu işlemlerden sonra kıyı emniyeti amatör telsizcilik belge sonuç sorgulamanızı yapabilirsiniz.

Kıyı Emniyeti Amatör Telsizcilik Belge Sonuç Sorgulama İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

Bir önceki yazımız olan KIYI EMNİYETİ AMATÖR TELSİZCİLİK SINAV DURUM SORGULAMA başlıklı makalemizde amatör telsizcilik sınav durum sorgulama, e-devlet ve e-devlet amatör telsizcilik sınav durum sorgulama nasıl yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

 1. tuncay diyor ki:

  bugün yapılan kıyı emniyeti amatör telsizcilik sınavına katıldım kazanıp kazanamadığımı öğrenmek istiyorum yada öğrenebileceğim adresi

  1. Sümeyye Arslan diyor ki:

   https://www.turkiye.gov.tr/kegm-amator-telsiz-sinav-belge-sonuc
   verdiğimiz adrese girerek kimliğimi şimdi doğru deyiniz, ve ilerleyiniz.

Yorum Yaz


+ 4 = beş