İŞSİZLİK ÖDENEĞİ ÖDEMESİ

İŞSİZLİK ÖDENEĞİ ÖDEMESİ

E-Devlet projesi kapsamında kamu kurum ve kuruluşlarında yapacağınız devletle ilgili işlemlerinizi tek bir internet adresi üzerinden yapabilirsiniz. E-devlet sayesinde devletle ilgili yapacağınız işlemleri devlet dairelerinde değil de evinizde, iş yerinizde veya interneti olan herhangi bir yerde yapabilirsiniz. EDevlet sistemi biz vatandaşlara çoğu kolaylığı sağlamıştır. Bu kolaylıklardan bir tanesi de İŞKUR kapsamına giren işsizlik ödeneği ödemesidir. İşsizlik ödeneği için başvuru yapan kişiler EDevlet üzerinden başvurusunun sonucunu takip edebilirler.

İşsizlik ödeneğine hak kazanan kişiler işsizlik ödeneği ödemesinin tarihinden itibaren onu izleyen ay sonuna kadar PTT şubelerine başvuru yaparak ödeneklerini alabilirler.

İşsizlik Ödeneği Ödemesi Takibi Nasıl Yapılır?

  • İşsizlik ödeneği ödemesi takibi için Edevlet şifrenizin olması şarttır. Eğer şifreniz yoksa size en yakın bir PTT şubesine giderek başvuruda bulunabilirsiniz. Başvuru yaptıktan sonra 2 TL ücret karşılığında şifrenizi alabilirsiniz.
  • Şifrenizi aldıktan sonra işsizlik ödeneği ödemesi için yazımızın sonunda size verdiğimiz linke tıklayınız. Karşınıza gelen sayfada kimliğinizi doğrulayınız. Doğrulamadan sonra E-Devlet Şifresi yazan kısmı seçiniz. Son işlem olarak T.C. kimlik numaranızı ve PTT’den aldığınız şifrenizi girip, gönder butonuna tıklayınız. Bu işlemleri eksiksiz yaptıktan sonra işsizlik ödeneği ödemesi takibinizi yapabilirsiniz.

İşsizlik Ödeneği Ödemesi Takibi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

Bir önceki yazımız olan TÜRK MESLEK SÖZLÜĞÜ başlıklı makalemizde e-devlet, e-devlet şifresi ve e-devlet türk meslek sözlüğü hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. kenan diyor ki:

    işsizlik maaşım ne kadar

    1. Sümeyye Arslan diyor ki:

      Yandaki linke tıkladıktan sonra kimliğimi şimdi doğrula diyerek öğrenebilirsiniz. https://www.turkiye.gov.tr/issizlik-odenegi-odemesi

Yorum Yaz


+ sekiz = 15