İŞLETME DURUM SORGULAMA

İŞLETME DURUM SORGULAMA

Yeni bir iş kurmayı veya işini geliştirmeyi isteyen vatandaşlar projelerini KOSGEB görevlilerine sunarak işleriyle ilgili destek alabilirler. KOSGEB bu gibi durumlar için kurulmuş bir devlet kuruluşudur. Artık KOSGEB’e göndereceğiniz projelerinizi ve kosgeb başvuru sonuçlarınızı e-devlet üzerinden yapabilirsiniz. Edevlet üzerinden bu gibi işlemlerin yapıldığını çoğu kişi bilmeyebilir. Çünkü bu hizmet e-devlet sistemine yeni girmiştir. Sizde KOSGEB’lerde uzun sıralar ve zaman alıcı bekleyişler yapmak istemiyorsanız işlemlerinizi tek bir İnternet adresi üzerinden tamamlayınız. Ayrıca KOSGEB’in veritabanında görebileceğiniz işletme durum sorgulaması ile eski projelerin durumuna göre kendi projenizi düzenleyebilir, projenizin destek alıp alamayacağı hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

İşletme Durum Sorgulama Nasıl Yapılır?

İşletme durum sorgulaması yapabilmeniz için e-devlet şifrenizin olması gerekir. E-Devlet şifreniz yok ise bir PTT şubesine nüfus cüzdanınız ile birlikte başvuru yapınız. Başvurunuz sonucunda size 2 TL karşılığında şifreniz verilecektir. İşletme durum sorgulaması için size vereceğimiz linke tıklayınız. Karşınıza gelen sayfada kimliğinizi doğrulayınız ve yönlendirildiğiniz sayfada e-devlet şifresi kısmına tıklayınız. Son olarak işletme durum sorgulaması için edevlet şifrenizi ve T.C. kimlik numaranızı girerek gönder butonuna tıklayınız. Bu işlemlerden sonra işletme durum sorgulama işleminizi yapabilirsiniz.

İşletme Durum Sorgulaması İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. nurullah talih diyor ki:

    aliminyum doğrama üstüne işyeri açmak üzeryim ve kosgeb desteğinden faydalanmak istiyorum bu konuda bilgi verirseniz sevinirim

    1. Sümeyye Arslan diyor ki:

      Bu konuda bizim bilgi verme şansımız yok Nurullah Bey, biz SGK ile ilgili olan soruları yanıtlıyoruz.

Yorum Yaz


+ bir = 5