İŞKUR’A OLAN BORCU SORGULAMA

İŞKUR’A OLAN BORCU SORGULAMA

İŞKUR, işletmecilerin işçi aradığı, iş arayanların da iş başvurusu yaptığı bir sistemdir. İŞKUR sayesinde vatandaşlar İnternet üzerinden iş veya işçi arayabilirler. Günümüzde gittikçe gelişen teknoloji sayesinde bu işlemler kolaylaşmıştır. E-Devlet sisteminde İŞKUR’la olan sorgulamalarınızı yapabilirsiniz. Bu sorgulamalardan biri de İŞKUR’a olan borcu sorgulamadır.

İŞKUR’a Olan Borcu Sorgulama Nasıl Yapılır?

  1. İŞKUR’a olan borcu sorgulama için E-Devlet şifrenizin olması şarttır. Edevlet şifrenizi alabilmek için bir PTT şubesine nüfus cüzdanınızla birlikte giderek başvuru yapınız. Başvurunuz sonucunda size 2 TL ücret karşılığında şifreniz verilecektir.
  2. Şifrenizi aldıktan sonra size verdiğimiz İnternet adresine tıklayınız. Karşınıza gelen sayfada “Kimliğimi Şimdi Doğrula” kısmına ve diğer sayfada “E-Devlet Şifresi” kısmına tıklayınız. Son olarak T.C. kimlik numaranızla birlikte PTT’den aldığınız edevlet şifrenizi giriniz ve gönder butonuna tıklayınız. Bu işlemleri eksiksiz yaptığınız takdirde İŞKUR’a olan borcu sorgulama işleminizi yapabilirsiniz.

İŞKUR’a Olan Borcu Sorgulama İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

Bir önceki yazımız olan MESLEK KURSU SORGULAMA başlıklı makalemizde e-devlet, e-devlet meslek kursu sorgulama ve e-devlet şifresi hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


3 × = yirmi dört