IMEI SORGULAMA

IMEI SORGULAMA

E-Devlet sistemi hayatımıza girdiğinden bu yana çoğu işlemimiz daha kolay hale geldi. Bu kolaylıklardan biri de IMEI sorgulamadır. IMEI, uluslararası mobil cihaz kodu demektir. Bütün GSM telefonlarına üretim aşamasında yüklenen bu kod, cihazın kimlik numarası niteliğindedir. Her telefonun kodu tek ve benzersizdir. IMEI numaranızı telefonunuzun numara çevirme kısmına *#06# yazarak öğrenebilirsiniz.

IMEI numarasından telefonunuzun hangi sim kart ile kim tarafından kullanıldığını öğrenebilirsiniz. Telefonunuzun kaybolması veya çalınması durumunda, Turkcell, AVEA ve Vodafone gibi kurumların hangisinden hizmet alıyorsanız, bu kurumu arayıp telefonunuzu bloke ettiriniz. Telefonunuzu bloke ettirdiğiniz zaman telefonunuz kullanılamaz hale gelecektir.

IMEI Sorgulama Nasıl Yapılır?

EDevlet üzerinden çok basit bir işlemler IMEI sorgulamanızı yapabilirsiniz. IMEI sorgulamanız için IMEI numaranızı bilmeniz gerekir. Eğer bilmiyorsanız telefonunuzdan *#06# ‘yi tuşlayınız. Numaranızı öğrendikten sonra size vermiş olduğumuz linke tıklayınız. Karşınıza gelen sayfada IMEI numaranızı girip sorgula butonuna tıklayınız. Bu işlemden sonra IMEI sorgulamanızı yapabilirsiniz.

IMEI Sorgulaması İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

Bir önceki yazımız olan BTK NUMARA TAŞIMA SORGULAMA başlıklı makalemizde btk numara taşıma, btk numara taşıma sorgulama ve e-devlet hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


8 − dört =