IMEI-MSISDN EŞLEŞME SORGULAMA

IMEI-MSISDN EŞLEŞME SORGULAMA

E-Devlet sistemi yaşamımıza girdiğinden beri birçok işlemimiz kolay hale gelmiştir. Bu işlemler kamu kurum ve kuruluşlarında yapacağınız devletle ilgili olan işlemlerdir. EDevlet sayesinde bu işlemleri İnternet üzerinden basit bir şekilde yapabilirsiniz. Bu sistemle birlikte devlet dairelerinde zaman alıcı uzun sıralarda beklemek zorunda kalmıyorsunuz. E-Devletin sağladığı birçok kolaylıktan biri de IMEI-MSISDN eşleşme sorgulamadır.

IMEI, uluslararası mobil cihaz kodu demektir. Her cep telefonunun IMEI kodu farklıdır. IMEI kodunuzu bilmiyorsanız telefonunuzdan *#06# ‘yi tuşlayarak öğrenebilirsiniz. MSISDN numarası da GSM operatörlerinden aldığınız size özel cep telefonu numaranızdır.

IMEI-MSISDN Eşleşme Sorgulama Nedir, Nasıl Yapılır?

 

IMEI-MSISDN eşleşme sorgulama sayesinde cep telefonunuzun yasal yollarla ithal edilip edilmediğini, kayıp veya çalıntı olup olmadığını öğrenebilirsiniz. IMEI-MSISDN eşleşme sorgulama için aşağıdaki işlemleri lütfen sırasıyla uygulayınız.

  1. İlk olarak yazımızın sonunda size vermiş olduğumuz İnternet adresine tıklayınız.
  2. Karşınıza gelen sayfada IMEI numaranızı ve MSISDN numaranızı girip, sorgula butonuna tıklayınız.
  3. Kolaylıkla yapabileceğiniz bu işlemlerden sonra IMEI-MSISDN eşleşme sorgulamanızı yapabilirsiniz.

IMEI-MSISDN Eşleşme Sorgulama İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

Bir önceki yazımız olan MOBİL HAT SORGULAMA başlıklı makalemizde e-devlet, e-devlet mobil hat sorgulama ve e-devlet şifresi hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


+ 7 = sekiz